Aksoy: Çağdaş Bodrum'da yolun sonu Avrupa - BasketFaul.com

Aksoy: Çağdaş Bodrum'da yolun sonu Avrupa

18-05-22 21:15

Çağdaş Bodrumspor, TB2L’de kurulduğu ilk sene  geçirdiği başarılı sezonun ardından TBL hedefine ulaştı. Güçlü bir oluşumla yola çıkması gelecek için basketbolseverleri heyecandıran Çağdaş Bodrum’un, şimdiden güçlü bir taraftar grubu da oluşmuş durumda. Sezonun başından beri favorilerin arasında gösterilen ekip sezonu da beklenildiği gibi tamamlamış oldu.

Elde ettikleri bu başarı ardından biz de genel menajerleri Onur Cumhur Aksoy ile Çağdaş Bodrum’un kurulma hikayesi ve gelecek hedeflerini öğrendik.

**   * Çağdaş Holding, yıllardır bölgede yer alan her türlü sportif faaliyete destek veren, spor kültürüne sahip bir kurum. Bitci ise uluslararası alanda birçok önemli spor organizasyonun en büyük sponsorlarından. Çağdaş Bodrumspor’un kurulma hikâyesi de bu birikimlerin güzel bir sonucu diyebiliriz. Böyle güçlü iki kuruluşun çatısı altında yola çıkmak ülke basketbolu için de bence çok kıymetli. Bu yolculukta kulüp başkanımız Dağlarca Çağlar’ın spor ve Bodrum sevgisi aynı zamanda dünya spor hukukunda ülkemizi temsil eden genel sekreterimiz Göktürk Aslan’ın vizyonu çok değerli.

TB2L’ye resmi katılımın açıklanmasının ardından, takımın tamamlanması ve sezona hazırlanabilmek için çok kısa bir süremiz vardı. Eylül ayını bulan bu süreçte, çoğu takım kurulmuş, oyuncu havuzu epey daralmıştı. O sırada yönetimimizle konuşarak bizi sonuca götürecek oyuncuları alabilmemiz için zamana ihtiyacımız olduğunu belirttik ve fırsat transferlerini bekledik. İlk olarak kaptanımız Erkan Veyseloğlu ile anlaştık. Daha sonra TB2L’yi bilen oyuncuları kadroya dahil ettik. İlk etapta sayısal olarak ciddi anlamda eksiktik ve takımca çalışma şansımız hiç olmadı. İlk resmi maçımıza takımla antrenman yapmadan çıkardığımız oyuncular oldu. Bu süreçte başkanımız Dağlarca Çağlar ve genel sekreterimiz Göktürk Aslan’ın destekleri ve bize olan güvenleri ile  7 ay gibi kısa bir sürede başarılı bir iş ortaya çıktığını düşünüyorum.

* İlk olarak hızlı bir şekilde kulüp dinamiklerini oturtmak ve TBL’ye adımımızı atmak öncelikli hedefimizdi. TB2L’den başlamayı istememizin nedeni de kulüp aidiyeti oluşturmak ve eksiklikleri görerek ilerlemekti. Bunun doğru bir karar olduğunu süreçte gördük.  

* Bodrum’da yerleşik bir basketbol kültürü oluşturmak, istikrarlı bir organizasyon yapısı kurmak, ülkemizi Avrupa liglerinde temsil etmek ve Bodrumlu gençlere spor imkânı sağlayarak, potansiyel vadeden çocukları ülke basketboluna kazandırmak öncelikli hedeflerimiz. Bunların gerçekleşmesindeki en önemli unsur salon projemizin hayata geçmesi olacaktır.

* Kulüp olarak, istikrarın başarı için en önemli kriter olduğuna inanıyoruz. Serhan Aydanarığ ile  kontratımız devam ediyor ve çalışmaktan çok memnunuz. Önümüzdeki senenin planlamalarını şimdiden yapmaya başladık.

Her sene sil baştan takım oluşturmaya inanmıyoruz. İş ahlakı ve karakter sahibi oyuncularla çalışmak önceliğimiz olacak. TBL’nin de dinamikleri çok farklı, bu yüzden bu ligi bilen ve  imkanlar doğrultusunda; gelecek vadeden oyuncuları harmanlayarak güçlü bir kadro oluşturmayı düşünüyoruz. Çağdaş Holding çatısı altında olduğunuz andan itibaren güçlü ve rekabetçi olmanız gerektiğini zaten hissediyorsunuz. Daha önce de bahsettiğim gibi istikrarlı bir organizasyon yapısı olduğunda süreç bizi başarıya götürecektir. Kulüp değerlerini ön planda tutarak her zaman hedefli olacağımızı söyleyebilirim.

Yeni kurulan bir takım olmamıza rağmen hızlıca kemikleşen bir taraftar kitlemiz oluştu. Onların desteği sayesinde çok keyifli maç atmosferleri yaşadık. Bodrum’un spor sevgisi ve spor izleyicisi gerçekten bambaşka. Bunu önümüzdeki sene TBL’de daha net hissettireceğimizi düşünüyorum. 

 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 2134