Umut Geçen: Heyecanı seviyoruz - BasketFaul.com

Umut Geçen: Heyecanı seviyoruz

18-05-22 16:33
Fatih ŞEKER
Play-off çeyrek final serisine galibiyetle başlayan Beysu Konyaspor’da koç Engin Gençoğlu, son dönemin formda oyuncusu Umut Geçen ve Gençoğlu’nun diskalifiye edilmesinin ardından takımı yöneten asistan koç Sinan Çambel açıklamalarda bulundu. 

Play-off’ta her maçın zorlu olduğuna vurgu yapan koç Engin Gençoğlu, “Play-off’ta ilk maçlar her zaman zor geçer. Taraftarımızın müthiş enerjisi bizi ateşledi ve maçı kazanmamızda büyük etken oldu. İlk günden bu yana tek hedefimiz Süper Lig’e çıkmak. Bu hedefe odaklanmış durumdayız. Hedefimize ulaşmamızda da 7 galibiyet kaldı. Biz takım olarak buna yürekten inanıyoruz” dedi. 

HEYECANI SEVİYORUZ
Play-off’ta ilk maçları çok önemli olduğunu belirten Umut Geçen ise “Galiba biz biraz heyecan seviyoruz. İkinci yarıdaki mücadelemizi ve savunmamızı play-off’un geneline yaymamız gerekiyor. Takım halinde ikinci yarıda savaştık. Savunmayı istediğimizde yapabiliriz. İkinci yarıda 38 sayı yedik. Bu sayıların bir kısmı da maçın koptuğu anlarda geldi. Cuma günü çok zor maçımız daha var. TED Kolejliler kadrosunda genç ve tecrübeli oyuncuların olduğu çok değerli bir takım. Orada kazanıp yarı finale çıkmak amacındayız. Play-off’ta gördük ki hiçbir maç kolay geçmeyecek. 7 galibiyet lazım bize. Bunun için her şeyimizi vermeye çalışacağız” diye konuştu. 

AİLE GİBİYİZ
Koç Engin Gençoğlu’nun oyundan atılmasını da değerlendiren 25 yaşındaki oyun kurucu, “Ligin bence en tecrübeli takımıyız. Gençlerimiz bile bu ligin tecrübeli isimleri. Kırılma anlarını iyi yönetiyoruz. Kenarda hiç süre almayan Can Altıntığ’ın bile büyük katkısı oldu. Ne zaman ne yapacağımızı iyi biliyoruz. Hocamızın oyundan atılmasına takım olarak bir tepki verdik. Biz bir aileyiz. Aramızdan biri ayrılınca daha çok mücadele ederek eksikliğini yaşatmamak adına mücadele ettik” değerlendirmesinde bulundu. 

Taraftara desteklerinden ötürü teşekkür eden Umut Geçen, “Taraftarımız muazzamdı. Belki taraftarımız olmasaydı çok daha zor bir maç olabilirdi. Onların desteği sahada bizim gibi enerji ve hücum yapmayı seven bir takım için çok önemli. Bizi havaya sokuyor ve maç içinde ritim yakalamamızı sağlıyor. Taraftarımızın desteğinin artarak devam etmesi bizim için çok değerli. İyi ki varlar” ifadelerini kullandı. 

Beysu Konyaspor’da başantrenör Engin Gençoğlu’nun atılmasının ardından basın toplantısına asistan koç Sinan Çambel geldi. İlk kez takımı yönetme tecrübesi yaşayan genç koç, galibiyet için şunları söyledi: “Galibiyeti değerli hocamız Engin Gençoğlu’na armağan ediyoruz. İyi başladığımız maçtı. Daha sonra ritmimizi kaybederek savunmada gevşedik. Rakibe kolay faul atışları verdik. 20 sayıyı faul atışlarından buldular. Bu ev sahibi takım için biraz tehlikeli bir durum. İlk yarıda 48 sayı yedik. Bu da savunmayı daha iyi yapmamız gerektiğini gösteriyor. Ancak ikinci yarıda ivmeyi yakalayıp, savunmayı da sertleştirerek kazanmayı başardık. Umarım ikinci maçı da kazanarak yarı finale yükseliriz. Süper Lig’e yükselmek için her şeyi yapacağız. En büyük şansın bizde olduğunu düşünüyorum. Taraftarımıza özel olarak teşekkür etmek istiyorum. Taraftarımızın itici gücü bizi maç içerisinde ateşleyen bir kuvvet oldu. Play-off’taki evimizdeki diğer maçlarda da herkesi salonumuza davet ediyorum.”

HEYECAN VERİCİYDİ

Karşılaşmanın ikinci yarısında takımı kenardan yöneten Çambel, “İlk kez böyle bir tecrübe yaşadım. Çok heyecan vericiydi. Yardımcı koç olarak karar vermek daha kolay, başantrenör olarak daha zor oluyor. Takımı yakından tanıyordum ve ne yapmamız gerektiğini biliyordum. İlk görev bana geldiği zaman da sakin kalarak uyarılarda bulunduk. Ancak benden çok oyuncular saha içinde oyunu değiştiren etmendi. Saha içinde karar verici onlardı ve bu maçı kazanmayı çok istediler. Savunmadaki dirençlerini ve konsantrasyonlarını arttırdılar” dedi. 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 725