Bartzokas: Ataman'ın kendine özgü tarzı var - BasketFaul.com

Bartzokas: Ataman'ın kendine özgü tarzı var

18-05-22 19:28
Turkish Airlines EuroLeague Final Four’da Anadolu Efes‘in rakibi olacak Olympiakos’ta Koç Georgios Bartzokas, basın toplantısında soruları yanıtladı.

“Öncelikle Avrupa’nın en iyi turnuvasında mücadele etmenin bizim için bir onur olduğunu söyleyerek başlamak istiyorum. Oyuncularıma hiçbir şeyi abartmamaları gerektiğini söylemek istiyorum. Bizim işimiz kendimizle. Kendimize güvenerek oynamalıyız. Kendi şehrimiz ve kulübümüz için mücadele edip anın tadını çıkarmalıyız. 

Başarının kendimle alakalı olduğunu düşünmüyorum. Takımca efor gösterdik. Herkesin katkısıyla buradayız: Taraftarlarımız, yöneticilerimiz… Az önce de söylediğim gibi şehrimizi ve kulübümüzü temsil ediyoruz. Burada hep beraber ortak amacımız için savaşıyoruz. Yunanistan’da herkes Olympiakos taraftarı olduğumu biliyor. Olympiakos’un ne anlama geldiğini çok iyi biliyorum. Tutkuyu temsil ediyor. Bazen de ekstrem duygular yaşatıyor. İyi ya da kötü fark etmiyor. Şu anda iyi tarafındayız ancak hayatta neler olacağını bilemezsiniz. Sadece anın tadını çıkarıyorum.”

Ergin Ataman’ın özgüvenli açıklamalarının takıma ve kendisine etkisi olup olmadığı sorulduğunda Bartzokas, şu cevabı verdi:

“Herhangi bir etkisi olmuyor. Koç Ergin Ataman’a kesinlikle saygı duyuyorum, sadece bu sene değil 3-4 yıldır harika iş çıkartıyor. Efes, Avrupa’nın tepesinde. Ataman’ın özgüvenini yansıtmak için kendine has bir yolu var. Biz işimizi yapmaya çalışıyoruz. Oyunumuza odaklanıyoruz, Avrupa’nın şampiyonuna karşı mücadele etmek ve kazanmak için neler yapabileceğimiz üzerine çalışıyoruz. Koç Ataman ve söylemleri üzerine hiçbir şekilde aramızda konuşmuyoruz.” 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 891