Bursaspor başladı, Fenerbahçe bitirdi - BasketFaul.com

Bursaspor başladı, Fenerbahçe bitirdi

19-05-22 22:51

İSTATİSTİK

Fenerbahçe BEKO, Frutti Extra Bursaspor'u 93-81 yenerek çeyrek final serisini 2-1 kazandı ve yarı finalde Darüşşafaka'nın rakibi oldu.

Fenerbahçe maça Henry-De Colo-Biberovic-Booker-Vesely beşi ile başlarken Bursa maça Needham-Andrews-Onuralp-Dudzinski-Hayes beşi ile başladı.

Maça iyi başlayan taraf Bursa oldu. üç sayı çizgisinin gerisinden Needham-Onurlap-Dudzinski üçlüsü ile üst üste isabet bulan konuk ekip kısa süre içerisinde 24-13 öne geçerek çift hane farkı yakaladı. Çeyreğin son bölümünde savunma gücünü artıran Fenerbahçe Guduric-Melih ikilisinin üçlükleri ile farkı kapadı. İlk çeyreği Bursa 24-20 önde kapadı.

İkinci yarıya Fenerbahçe ilk çeyrekte kaldığı yerden sert başladı. Bursa skorda üstün tarafta kalmaya çalışsa da Fenerbahçe sahadaki beşiyle oyuna ağırlık koydu ve Melih'in üçlüğü ile öne geçti (30-28). De Colo ile farkı 7 sayıya çıkaran Fenerbahçe karşısında Bursaspor oyunda geri adım atmadı ve Fenerbahçe'yi takip etti. Çeyreğin son bölümü karşılıklı serbest atışlarla geçti ve Fenerbahçe devreye 50-46 önde girdi.

Üçüncü çeyreğe de iki takım kontrollü başladı ve birbirlerine skorda cevap verdi. Bursa farkı 2 sayıya kadar çekebilse de skoru eşitleyemedi. Hayes'in de faul problemine girmesiyle ana oyun planından sapmaya başlayan Bursa'ya karşı Fenerbahçe Vesely ve Melih'le karşılık verdi ve çeyreğin bitimine üç dakika kala Fenerbahçe 12 sayılık farkı yakaladı (64-52). Bursa bu bölümde tamamen oyundan koparken cevap veremedi ve Fenerbahçe farkı 17 sayıya kadar çıkardı. Çeyreğin son iki dakikalık bölümünde Bursa biraz kıpırdandı ve farkı tek haneye çekti. Son çeyreğe 70-61 Fenerbahçe üstünlüğü ile girildi. 

Son çeyreğin hemen başında Holland'ın üçlüğü ile fark 6 sayıya düştü ve Fenerbahçe hemen molaya gitti. Mola dönüşü Fenerbahçe tekrar arkasına bakmadı ve Henry'nin vites artırmasıyla birlikte üç sayı çizgisinin gerisinden yüksek yüzde ile attı. Fenerbahçe farkı tekrar 17 sayı bandına kadar çekti ve kalan bölümde Bursa sonucu kabullendi. Fenerbahçe maçı 93-81 kazandı ve adını yarı finale yazdırdı. 

Öne çıkanlar...
Fenerbahçe BEKO: Marko Guduric 11 sayı (2/2 üçlük), 2 ribaund, 3 asist, Jan Vesely 16 sayı, 8 ribaund, 3 asist, Metecan Birsen 11 sayı, 4 ribaund, Tarık Biberovic 13 sayı (3/5 üçlük), 2 ribaund, Melih Mahmutoğlu 10 sayı, 2 ribaund

Frutti Extra Bursaspor: John Holland 15 sayı, 1 ribaund, 3 asist, Onuralp Bitim 20 sayı, 6 ribaund, 2 asist, David Dudzinski 10 sayı (2/2 üçlük), 2 ribaund, Derek Needhan 12 sayı, 3 ribaund, 7 asist 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1671