Jasikevicius: Sorumluluk her zaman koçlardadır - BasketFaul.com

Jasikevicius: Sorumluluk her zaman koçlardadır

20-05-22 03:49
Barcelona’da koç Sarunas Jasikevicius, Final Four’daki Real Madrid mağlubiyeti sonrası basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

“Real Madrid‘i tebrik ederim. Bizim açımızdan dev bir ayrıntılara dikkat eksikliği yaşadık. Maçtan önce hazırladığımız birçok şeyi yapmadık. Final Four’da bir koçun devre arasında 11 sayı farkla öndeyken soyunma odasına girip oyunculara ‘İyi gitmiyoruz’ demesini anlamak çok zor. Devre arasında tam olarak bunu söyledim. İyi oynamadığımızı düşündüm. Oyunumuzdan memnun değildim. Bazı şutları sokmuştuk, Real Madrid ise birçok şut kaçırmıştı. Basketbolda genelde 40 dakikalık maçta bu durum bir şekilde dengelenir. Biz fedakarlık yapmaya hazır değildik. Şutlarda çok fazla fedakarlık yaptık. Maçın sonunda Real Madrid şutlarını soktu. Finale çıkmak istiyorsanız ve ikinci yarıda 52 sayı yiyorsanız… Bilemiyorum. Sırf fedakarlık ile biraz profesyonelliğimi kaybettim.

Bizim için dev bir hayal kırıklığı. Buna şüphe yok. Bence daha iyi takımız ama final olmayacağız. Gerçek bu. Hep dediğimiz gibi, koçlar her zaman en büyük sorumludur. Buna şüphe yok.” 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1375