Alimpijevic: Başarıyı tekrarlamak bize düşüyor - BasketFaul.com

Alimpijevic: Başarıyı tekrarlamak bize düşüyor

20-05-22 05:43
Frutti Extra Bursaspor Antrenörü Dusan Alimpijevic, takımının deplasmanda Fenerbahçe Beko'ya 12 sayıyla (93-81) mağlup olarak 2-1 kaybettiği çeyrek final serisinin ardından yaptığı açıklamada, "Takımımla gurur duyuyorum" dedi.

"Bugün maçı kazanacak enerjimiz olmadığını gördük ve bundan ötürü özür diliyorum. Çünkü, aslında Frutti Extra Bursaspor normalde bu değil. Bunlar bizim için bahane değil. Oyuncularımla gurur duyuyorum. Onları çok seviyorum. Bizim gibi dar rotasyonla oynayan bir takım için çok uzun bir sezon oldu. Bugün o istediğimiz, ihtiyacımız olan enerjiyi ortaya koyamadık. Bir Euroleague takımına, bir şampiyonluk adayına karşı oynadık.
Bu sezon gerçekten inanılmaz ve özel bir sezon oldu. Sadece kulüp için değil, tüm şehir ve ülke için özel bir sezon yaşadık. Bir Türk takımının EuroCup'ta final oynaması, Anadolu Efes'in Eurolig'de final oynaması ülke için gerçekten inanılmaz bir başarı... Tüm ülke için özel. Ülkenin bizimle ne kadar gurur duyduğunu hissettik. Bizi çok yakından desteklediler.

Çok tarihi bir sezon geçirdik ve çok mutluyum. Böyle bir başarıyı tekrar etmek, artık bize düşüyor. Daha önce Avrupa'da ismi pek bilinmese de biz bu sezon Frutti Extra Bursaspor'un kim olduğunu ve ne olduğunu gösterdik." 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1179