Ataman: Eli sıcak olan topu kullanır - BasketFaul.com

Ataman: Eli sıcak olan topu kullanır

20-05-22 14:45
Dev final öncesinde Anadolu Efes Koçu Ergin Ataman basın toplantısında soruları yanıtladı.

Final hakkında yorum yapan Ergin Ataman, "Futbolda Türkiye'de çok sayıda Real Madrid taraftarı var. Sarp Ataman da Real Madrid junior fan club üyesi. Biz de destekliyoruz onları ama yarın biz kazanacağız" dedi.

Ataman sezon sırasında iyi ve kötü dönemler yaşadığını belirterek, "Şöyle bir takım göremezsiniz asla; sezon maçlarının hepsini kazanıp buraya gelen. Son 3 sezona baktığımızda müthiş bir basketbol oynadık ama sezon başındaki performansımızdan ötürü hayal kırıklığına uğramıştım. Takımıma dedim ki 'biz şampiyon takımız!'"

"Benim felsefemde her maçın ayrı bir hikayesi olur" diyen deneyimli çalıştırıcı, "Dünkü maçın yarınkine etki edeceğini sanmıyorum. Benim felsefem bu, dış oyuncularıma tam sorumluluk veriyorum ve yarın da benzer bir oyun yansıtacağız. Kimin eli sıcaksa topu o kullansın istiyorum. Shane bir sakatlık yaşadı dün, sonra sahaya aynı ritimle dönemedi. O anlarda Micic'in daha hazır olduğunu gördüm. Ama ben ona şut kullan demedim. Her zaman oyuncularıma almanız gereken sorumluluğu alın diyorum."

"Micic ile Larkin çok iyi arkadaşlar. Bazen maç içerisinde kendi aralarında karar veriyorlar. Bu bizim aramızdaki bir hissiyat. Oyuncular o durumu, o anı nasıl yönetmeleri gerektiğini çok iyi biliyorlar. Simon'ın ciddi bir sakatlığı oldu, oldukça geri düştü. Geçen yıl aldığımız fiziksel katkıyı alamayacağımızı anlamıştım. Transfer yaparak Elijah Bryant'ı aldık. Micic ile Larkin'in suskun kaldığı yerde Elijah devredeydi. Maçın gizli kahramanlarından bir tanesi." 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1180