Sertaç Şanlı: Efes'le finali hayal etmiştim - BasketFaul.com

Sertaç Şanlı: Efes'le finali hayal etmiştim

21-05-22 21:09

Turkish Airlines EuroLeague’de Barcelona forması giyen Sertaç Şanlı, takımının Olympiakos’u 84-74 mağlup ederek sezonu 3. sırada tamamladığı karşılaşmada attığı 16 sayıyla galibiyetin mimarlarından biriydi.


Karşılaşmanın ardından Eurohoops’a özel açıklamalarda bulunan Sertaç, Real Madrid karşılaşmasından sonra yaşanan moral bozukluğuna değindi:
“Bizim için Final Four’u kazanarak tamamlamak çok önemliydi çünkü Real Madrid karşılaşmasının ardından ciddi bir moral bozukluğu yaşadık. Bu galibiyet bize İspanya Ligi playofflarının öncesinde özgüven getirecektir. Umuyorum ki İspanya Ligi playofflarının sonunda ligi şampiyon tamamlayabiliriz.”

Türkiye dışında geçirdiği ilk sezona değinen Sertaç, kolay olmadığını söyledi:
“Benim için Türkiye dışında bir ülkede geçirdiğim ilk sezon kolay olmadı, bazı farklılıklar vardı. Benim için buradaki çoğu şey yeni ve farklıydı. Bu duruma elimden geldiğince alışmaya çalıştım. Benim için özellikle sezonun ikinci kısmı çok daha iyiydi çünkü takım arkadaşlarımı daha yakından tanımaya ve sisteme daha iyi adapte olmaya başladım.”

Adaptasyon sürecine yönelik sorulan soruyu yanıtlayan Sertaç, takım arkadaşlarına ve koçuna minnettar olduğunu söyledi:
“Buradaki her şey benim için yeniydi. Bundan önceki üç sezonda Anadolu Efes forması giydikten sonra yeni bir sisteme adapte olmak kolay değildi. Yine de takım arkadaşlarım ve koç Sarunas Jasikevicius bana yardımcı olabilmek için ellerinden gelen her şeyi yaptılar. Kendimi burada harika hissediyorum ve takım arkadaşlarıma destekleri için minnettarım.”

Son olarak finalde kimi destekleyeceğinin sorulması üzerine Sertaç, gönlünün eski takımından yana olduğunu söyledi:
“Finalde Anadolu Efes‘teki arkadaşlarımı destekliyorum. Finalde onlara karşı oynamayı umuyordum ama ne yazık ki bu gerçekleşmedi. Elbette finalde eski takım arkadaşlarımı destekliyor olacağım.”
 
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1198