Tek yabancılı TED, Konya'ya kök söktürdü - BasketFaul.com

Tek yabancılı TED, Konya'ya kök söktürdü

23-05-22 20:09

İSTATİSTİK

Misli.com TBL playoff çeyrek final üçüncü maçından Beysu Konyaspor, TED Kolejliler karşısında zorlansa da karşılaşmadan 88-79 galibiyetle ayrılarak yarı final biletini alan son takım oldu. Beysu Konyaspor'un yarı finaldeki rakibi Sigortam.net oldu. 
TED Kolejliler cephesinde sakatlıklarından dolayı Şahin Ekmen ve Keshun Sherill forma giymedi. 

Karşılaşmaya Matt Morgan'ın arka arkaya üçlükleriyle başlayan Konyaspor farkı ilk dakikalardan açtı. Rakip savunmasını geçerek skor kaydedeen TED, rakibini yakın takibi sürdürdü. İlk çeyrek 16-12 Konyaspor'un üstünlüğüyle geçildi.

İkinci çeyrekte Konyaspor'un istediği oyunun oynanmasıyla farkınaçılması kaçınılmaz oldu. Ancak mücadeleyi bırakmayan TED, Atakan ve Kevin'le yayın gerisinden bulduğu isabetlerle farkın açılmasına izin vermedi. Konyaspor ise Umut ve Matt'in üçlükleriyle hızlı bir yanıt vererek farkı tekrar açtı. İkinci çeyrek 41-36 Konya'nın üstünlüğüyle geçildi.
İlk yarıda toplamda 12 üçlük isabeti olurken bunlardan 9'unu Konyaspor kaydetti.

Üçüncü çeyreğe iki ekip de iyi savunmayla başladı. Konyaspor rakibini kolay basket şansı vermese de ikinci şans toplarını iyi değerlendiren TED Kolejliler farkı 3'e çekti (42-45).Üst üste iki üçlükle karşılık veren Konyaspor farkı tekrar açmasını bildi. Ancak son bölümde yayın gerisinden Atakan'la arka arkaya isabet bulan TED Kolejliler farkı tek topa kadar indirdi. Son bölümde çekişmenin arttığı üçüncü çeyreği 61-58 ile Konyaspor önde tamamladı.
 
Son çeyrekte Matt ile yüksek isabetini sürdüren Konyaspor farkı açmaya çalışsa da TED Kolejliler her seferinde cevap vermesini bildi. Çekişmenin son bölümde daha arttığı karşılaşmada 02.28 dakika Ömer'in basketiyle TED Kolejliler skoru eşitledi (76-76). Kritik bölümde Konyaspor'da oyuna giren Umut, girer girmez yaptığı 5 sayılık katkıyla yarı final kapısını araladı. 36 saniye kala itiraz sonucu ikinci teknik faulünü alan TED Kolejliler başantrenörü Emrah Benli oyun dışı kaldı. 20 saniye kala ise hakeme gösterdiği tepki sebebiyle Ömer Yasir Küçük diskalifiye edici faul alarak oyun dışı kaldı. Karşılaşmayı Beysu Konyaspor 88-79 skorla kazanarak seriyi 2-1 getirdi ve yarı final biletini alan son takım oldu.

Öne çıkanlar...
Beysu Konyaspor: Matt Morgan 34 sayı-5 asist-4 ribaund, Derek Ogbeide 13 sayı-9 ribaund, Umut Geçen 11 sayı-3 asist
TED Kolejliler: Atakan Akçam 17 sayı-7 ribaund, Ömer Yasir Küçük 16 sayı-10 asist-5 ribaund, Joel James 9 sayı-16 ribaund

 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 2251