EuroLeague şampiyonluk bayrağı Sinan Erdem'e asıldı - BasketFaul.com

EuroLeague şampiyonluk bayrağı Sinan Erdem'e asıldı

24-05-22 19:41
Sırbistan’ın Belgrad şehrinde, 21 Mayıs akşamı yapılan Turkish Airlines EuroLeague Final Four final maçında İspanya’nın Real Madrid takımını mağlup ederek üst üste ikinci kez EuroLeague şampiyonu olma başarısı gösteren Anadolu Efes, basketbol severlere büyük bir gurur yaşattı.

Avrupa basketbolunun zirvesine çıkmanın heyecanını yaşarken bir yandan da ING Basketbol Süper Ligi Play-off mücadelesine dönen Anadolu Efes, 24 Mayıs’ta yapılan Play-off çeyrek final serisinin üçüncü ve son maçında Pınar Karşıyaka ile karşı karşıya geldi. Avrupa şampiyonluğunun ardından gerçekleşen bu ilk maça, Anadolu Efes taraftarları yoğun ilgi gösterdi. 

İki Avrupa şampiyonluğu tek bayrakta bütünleşti
Karşılaşma öncesinde düzenlenen törende Anadolu Efes'in ikinci EuroLeague şampiyonluğu için hazırlanan bayrak, Sinan Erdem Spor Salonu'na asıldı. Geçtiğimiz sezon kazanılan ilk EuroLeague şampiyonluğu bayrağının yerine asılan yeni bayrak, üst üste gelen iki tarihi başarıyı da kapsayan özel bir tasarımla hazırlandı. Böylece Anadolu Efes’in, hem 2020-2021 hem de 2021-2022 sezonlarındaki EuroLeague şampiyonlukları tek bayrakta bütünleşti. 

 
 
 
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 672