Furkan Korkmaz: Çok yetenekli bir jenerasyona sahibiz - BasketFaul.com

Furkan Korkmaz: Çok yetenekli bir jenerasyona sahibiz

06-06-22 17:11
Furkan Korkmaz, FIBA’nın resmi sitesine açıklamalarda bulundu. Milli takımın kendisi için önemini belirten Furkan, “Çok yoğun ve önemli bir yaz olacak. Milli takımın benim için anlamı çok derin, bu yüzden sezon ne kadar uzamış olursa olsun ihtiyaç duyulduğunda hep hazır olacağım” açıklamasını yaptı.

Kadronun potansiyelli isimlerden oluştuğunu söyleyen Furkan, bunu sahada gösterebilecek güçlerinin de olduğunu belirtti ve, “Bunun ülkemiz için çok gurur verici bir tablo olduğunu düşünüyorum. Çok genç ve yetenekli bir jenerasyona sahibiz. Ayrıca tecrübeliyiz de NBA’den birçok oyuncumuz bulunuyor, Avrupa’nın en üst seviyesinde mücadele eden oyuncularımız da bulunuyor. Potansiyelimiz var ve bu potansiyelimizi sahada gösterecek güce de sahibiz” açıklamasını yaptı.

Yetenekli bir takım olduklarını söyleyen tecrübeli oyuncu, “Takım olarak potansiyelimiz yüksek ve günün sonunda önemli başarılar elde edebiliriz ama en önemlisi takım olarak oynayabilmek ve herkesin mümkün olduğunca performansını sahaya yansıtması gerekiyor. Yetenekli bir takımız ve birlikte oynamayı seven oyunculardan oluşan ‘gerçek’ bir takımız. İşin sırrı bu olacak” sözlerini söyledi.

Basketbolun yanı sıra YouTube’de Türkiye’nin tarihi yerlerini gezdiği bir program da yapan Furkan Korkmaz, bu konu hakkında konuşurken “Kameraların önünde olmak taraftarlarının önünde basketbol oynamaktan daha zor.” dedi.

‘Furkan Korkmaz ile ‘Bi Sonraki Durak’ adlı projeye nasıl başladıklarını da açıklayan yıldız oyuncu, “Sporcuların etkilerinin sadece saha içiyle sınırlı kalmadığı bir dönemdeyiz. Ekibimle konuşurken aklımıza iyi bir fikir geldi. Beni çok iyi tanıyorlar; okumayı, öğrenmeyi, keşfetmeyi seviyorum. Türkiye çok büyük bir tarih ve kültür potansiyeline sahip. Türkiye’nin bazı tarihi güzelliklerine arabayla gittiğim ve oraları keşfetmeye çalıştığım bir yol gezisi çektik” ifadelerini kullandı. (Eurohoops) 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1248