Konya'nın finaldeki rakibi Samsun - BasketFaul.com

Konya'nın finaldeki rakibi Samsun

06-06-22 20:03

İSTATİSTİK

Misli.com TBL yarı final playoff beşinci maçında Samsunspor ilk dakikadan itibaren üstünlüğü eline aldığı karşılaşmada Mamak Belediyesi'ni 101-77 mağlup etti ve seriyi 3-2 ile geçerek finalde Konyaspor'un rakibi oldu. 

Karşılaşmaya JJ Fraizer ile Samsunspor iyi başladı. İlk dakikalar suskun kalan Mamak, sonrasında Veal'in üst üste sayılarıyla cevap verdi. Her defasında boş koridoru bulan Samsunspor üstünlüğü bırakmadı ve tempolu hücumlarla ilk çeyreği 28-19 ile geçti.

İkinci çeyreğe Mamak daha iyi başlayıp farkı tek haneye çekti ama yayın gerisinden cevap vermekte zorlanmayan Samsunspor farkı tekrar açmasını bildi. Kriz anlarında her seferinde skor bulan Mamak maçın içinde kalmaya devam etti. Üstünlüğü bırakmayan Samsunspor çeyreği 47-37 önde kapattı. 

Üçüncü çeyreğe fırtına gibi başlayan Samsunspor farkı 14'e çıkardı (54-40). Bu dakikaları çok etkisiz geçiren Mamak, sayı bulmakta zorlandı. Comanche'nin üst üste bloklarıyla savunmada toparlanan Mamak, yayın gerisinden de bulduğu üçlüklerle maçın içinde kalmaya çalıştı. Ancak farklı üstünlüğü bırakmayan Samsunspor bu çeyreği de 75-59 ile farklı önde tamamladı. 

Son çeyrekte de tempolu oyunuyla kolay sayıya giden Samsun farkı açmasını sürdürdü. Hakemlerin verdiği kararlara tepki gösteren Mamak Belediyesi başantrenörü Murat Dikmen ise 07.30 dakika kala teknik faul aldı. Farkın da etkisiyle kalan dakikaları daha iyi geçiren Samsun karşılaşmadan 101-77 galibiyetle ayrıldı ve seriyi de 3-2 ile geçerek finale yükseldi. 

Öne çıkanlar..
Samsunspor. JJ Fraizer 29 sayı-9 ribaund-5 asist, Gökhan Aydın 21 sayı- 6 asist-4 ribaund, İzzet Türkyılmaz 18 sayı-4 ribaund
Mamak Belediyesi: Marlain Veal 22 sayı-6 ribaund-5 asist, Utku Yücedağ 18 sayı-6 ribaund, Kaan Sarıaslan 13 sayı-3 ribaund

 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1229