Kabaca: Efes serisinde üçlük atmam gerekiyordu - BasketFaul.com

Kabaca: Efes serisinde üçlük atmam gerekiyordu

07-06-22 17:43
Galatasaray'ın genç oyuncusu Sadık Kabaca, Sports TV’de yayınlanan Basketbol Gecesi isimli programa konuk oldu. 

* Sezonun ilk 4-5 haftasında iyi bir başlangıç yaptım ama sonrasında inişli çıkışlı performanslarım oldu. Play offlarda oyunu açabilmemiz için benim üçlük atmam gerekiyordu. Anadolu Efes savunmada takımımızdaki kısalara uzunlarından çok fazla yardım getiriyordu. Bu noktada benim de bir tehdit oluşturabilmem gerekiyordu. Ben de bunu yapmaya çalıştım. (Efes serisinde 17'de 9 üçlük attı)
* Çembere atak ederek takım arkadaşlarıma pas verebilmeyi de geliştirmem gerek. Bunun yanı sıra alçak post oyunlarındaki becerilerimi de geliştirmeye çalışacağım.
* Önümüzdeki sezon NBA Draft’ı için son yılım olacak. Genellikle benim yaşımdaki (21) oyuncuları pek draft etmiyorlar. O yüzden NBA Draft’ında seçileceğimi pek düşünmüyorum. Yine de Avrupa’daki iyi performanslarından sonra NBA’e giden çok fazla sayıda oyuncu da var. 24, 25 yaşındaki oyuncular Avrupa’da ve EuroLeague’de iyi oynayıp NBA’e gidebiliyorlar. Ben de onlar gibi bir şekilde EuroLeague’de kendimi gösterip bir şekilde o oyuncular gibi NBA’e gitmek isterim.

* Son zamanlarda Nikola Mirotic’i çok izliyorum, onun gibi olmayı isterim. * Mehmet (Okur) ağabey sağolsun bana çok yardımcı oluyor. Sahada yapmam gereken şut ve alçak post oyunları gibi konularda bana yardımcı oluyor. Zaten kendisi basketbolu daha önce en yüksek seviyede oynayıp NBA’de All-Star olmuş biri. Bu sene tekrardan Mehmet ağabeyle tekrardan çalışabileceğim için sabırsızım, onla yeniden çalışabilmeyi iple çekiyorum çünkü sahada gösterdiği şeyler sanki kafamda bir şalterin atmasını sağlıyor. 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1532