Gaziantep-Beşiktaş BGL finali TRT Spor'da - BasketFaul.com

Gaziantep-Beşiktaş BGL finali TRT Spor'da

12-06-22 05:17
Basketbol Gençler Ligi kızlar ve erkekler kategorilerinde play-off final karşılaşmaları bugün oynanacak.

İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanacak müsabakaları basketbolseverler ücretsiz olarak takip edebilecek. Emlak Konut ile BOTAŞ arasındaki kızlar finali TRT Spor'un internet sitesinden, Gaziantep Basketbol - Beşiktaş arasında oynanacak erkekler finali ise TRT Spor'dan canlı olarak yayınlanacak.

BGL kızlar kategorisi finalinde Emlak Konut ile BOTAŞ karşı karşıya gelecek. Bu müsabaka saat 13.00’te başlayacak. Play-off yarı final eşleşmesinde Emlak Konut, Fenerbahçe’yi ilk karşılaşmada 67-49 mağlup etti. İkinci maçta rakibine 71-60'lık skorlarla yenilmesine karşın finale adını yazdırdı. BOTAŞ ise ilk maçta Çankaya Üniversitesi’ni 51-40’lık skorla yendi. BOTAŞ ikinci maçtan 63-54 mağlup ayrılmasına rağmen finale yükselen taraf oldu.

BGL kızlar kategorisi finalinin ardından ise Gaziantep Basketbol ve Beşiktaş erkekler kategorisi finalinde karşılaşacak. Müsabakanın başlama saati 18.00. Play-off yarı final eşleşmesinde Anadolu Efes’i ilk maçta 74-64, ikinci maçta 83-75’lik skorla mağlup eden Beşiktaş finale yükseldi. Gaziantep Basketbol ise Galatasaray Nef’i 77-71 ve 91-65’lik skorlarla yenerek finale adını yazdırdı.

Basketbol Gençler Ligi kızlar ve erkekler kategorilerinde oynanacak final müsabakalarının programı şu şekilde:
12 Haziran Pazar
13.00 Emlak Konut – BOTAŞ 
18.00 Gaziantep Basketbol – Beşiktaş 
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1662