Ataman: Şimdi onlar düşünsün - BasketFaul.com

Ataman: Şimdi onlar düşünsün

11-06-22 21:46
Final serisi üçüncü maçında Fenerbahçe Beko’yu devirerek seriyi 2-1’e getiren Anadolu Efes‘te koç Ergin Ataman maçın ardından konuştu.

“Bugün daha iyi oynadık. Kendi oyunumuzu oynadık. Ülker Arena’daki o agresif savunma Fenerbahçe tarafında yoktu, 101 sayı attık. Şimdi 2-1. Biz şampiyon olacağız yine, şimdi onlar düşünsünler. Pazartesi de kazanıp Ülker Arena’ya o kupayı bir kez daha kazanmaya gideceğiz.

Saha avantajının kullanılması normal. Fenerbahçe nasıl ki kendi saha avantajını kullandıysa bizim de bugün taraftarımız gayet centilmence, gayet sportmence, kimseyle alay etmeden, kimseye hakaret etmeden gayet güzel şekilde saha avantajını kullandılar. Ben tüm taraftarımızı kucaklıyorum. Allah herkese böyle taraftar nasip etsin. 

Normal bir atmosferde kendi basketbolumuzu oynadık, iyi oynadık. Fenerbahçe kendi sahasında uyguladığı sıradışı, agresif, sert savunmayı burada uygulayamadılar. Biz de özellikle hücumda rahat oynadık. Fenerbahçe de iyi oynadı, hücumda gayet düzenli bir oyun oynuyorlar ama biz gücümüzü gösterdik. Dün zaten söylemiştim biz pes etmeyiz, hiçbir şekilde pes etmeyiz. Pazartesi burada seriyi 2-2 yapacağız. Ondan sonra da orada normal şartlarda maçımızı kazanmak için oynayacağız.

Oyuncular bugün iyi karakter gösterdiler. Özellikle Shane Larkin hücum tarafında müthiş bir performans ortaya koydu. Özellikle izleyiciler açısından güzel bir maç oldu. Tam bir EuroLeague maçı oldu.”
 
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 2541