Kupa neden sahada değildi? - BasketFaul.com

Kupa neden sahada değildi?

12-06-22 15:52
Fenerbahçe'nin kazanması halinde şampiyonluğa ulaşacağı Anadolu Efes-Fenerbahçe BEKO serisinin üçüncü maçında kupanın salonun gözüken bir yerinde bulundurulmaması ve TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu'nun maçı günlük giysileriyle izlemesi Fenerbahçe tarafını rahatsız etti: Kazansak şampiyon olacaktık ama ortam maçtan sonra kupa töreni olmayacağı, yani karşılaşmayı Anadolu Efes'in kazanacağı izlenimini veriyordu...
TBF'nin bir yetkilisine Fenerbahçe'nin duyduğu rahatsızlığı sorduk. Sosyal medya üzerinden yapılan eleştirilere ve iddialara resmi ağızdan yanıt vermeme ilkeleri gereği isminin yazılmaması koşuluyla şunları söyledi:
"Bugüne kadar takımlardan önde olanın kazanması sonucunda şampiyonluğu elde edeceği hiçbir final serisi maçında kupayı maç sırasında sergilemedik. Kupa, şampiyonun belli olması durumunda saniyeler içinde sahaya getirilmeye hazırdı. Bu konuda özellikle geride olan takımın sonuç belliymiş gibi düşünmesini istemiyoruz. Geçmiş yıllara bakarsanız hep aynı uygulamanın yapıldığını görürsünüz. Eğer seride eşitlik sonucu son maç oynanıyor, yani karşılaşma sonunda taraflardan birini şampiyonluğu mutlaksa, o taktirde maç sırasında kupayı görünür yere koyuyoruz.
 

Başkan Hidayet Türkoğlu'nın maçı izlediği noktadan ofise olan yürüyüş süresi bir dakika bile değil. Fenerbahçe şampiyonluğa ulaşmış olsaydı Türkoğlu'nun günlük giysisini ofisinde hazır olan  takım elbise ile değiştirmesi iki dakikalık işti ve tabii ki maç sonunda tören için takım elbisesini giyecekti.
Kupanın sahada olmamasından ve başkanın günlük giysiyle maçı izlemesinden başka anlamlar çıkarılmamalı." 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 4392