Konya uzatma sonunda eşitledi, saha avantajını kaptı - BasketFaul.com

Konya uzatma sonunda eşitledi, saha avantajını kaptı

12-06-22 18:23

İSTATİSTİK

Misli.com TBL playoff final 2. maçında olaylı ve uzatmaya giden maçta Samsunspor'u 99-96 mağlup eden Konyaspor seriyi 1-1 eşitledi. Samsunspor taraftarının neden olduğu olaylar sırasında maçın durması Konyaspor'un işine yaradı ve momentum el değiştirdi.

İki ekip de ilk maçın aksine yayın gerisinden karşılaşmaya yüzdeli başladı. Hücumda etkili olan Konyaspor skoru 10-6 getirdi. Mert Gizir ve Gökhan Aydın ile bu dakikalarda rakibine cevap veren Samsun kaydettiği 18 sayının hepsinin bu ikiliden buldu. Son bölümde Morgan'la Konyaspor öne geçse de pota altında savunmasını kolayca geçen Samsunspor skoru eşitledi ve ilk çeyrek 22-22 noktalandı.

Samsunspor ikinci çeyreğe 5-0 ile başladı. Ogbeide ile topu içerde buluşturan Konya hücumdan arka arkaya sayı bulmasını bildi, ardından Morgan'ın sayısıyla skoru 27-27 eşitledi. Samsun tekrar 5-0 seriyle rakibine cevap verdi. Üstünlük mücadelesini bırakmayan Konyaspor bu dakikalarda skorda çok etkili olamasa da Tayfun Erülkü ile kritik 4 sayı kaydetti. Son bölümde basit top kayıplarını iyi değerlendiren  Samsunspor farkı 10'a çıkardı ve çeyreği 44-34 ile önde kapattı.

Üçüncü çeyreğe Konya, 6-0 ile başladı. Gökhan Aydın ve Mert Gizir'le bu dakikaları da etkili geçiren Samsunspor farkı tekrar çift hanelere çıkardı. 04.47 dakika kala skorda 54-46 Samsunspor üstünlüğü varken maçtaki gergin havanın da etkisiyle oyuncular arasında çıkan tartışma sonunda taraftarların sahaya yabancı cisim fırlattı ve Konyaspor soyunma odasına gitti. Yaklaşık 10 dakikalık duraklamanın ardından karşılaşma kaldığı yerden devam etti. Bu duraklamanın ardından momentumu eline alan Konyaspor kalan dakikalarda daha baskılı ve istekli oynadı. Yayın gerisinden yüksek isabetle oynayan Samsunspor rakibine cevap vermekten geri kalmadı ve çekişmenin üst seviyede olduğu çeyreği 64-62 Samsun önde kapattı.

Son çeyrek Konya karşılaşmaya öne geçerek başladı. Samsunspor cevap vermekte gecikmese de Konya ise hücumda daha organize geçirdiği bu bölümde Morgan'ın yaptığı kritik top çalmasıyla bir kez daha öne geçti. İki ekip de bu dakikalarda uzun yabancılarından bulduğu sayıyla geçirdi. Pota altı savunmasında rakibini kolay geçen Konya üstünlük savaşını sürdürdü. Ancak kolay pes etmeyen Samsunspor 12,8 dakika kala Gökhan Aydın'ın üçlüğüyle skoru eşitledi ve karşılaşma 85-85 ile uzatmaya gitti.
Uzatmada 02.30 dakika kala skoru Konya 90-87 getirerek galibiyete çok yaklaştı. Ancak en kritik yerde yine sayıyı bulan JJ Fraizer ile Samsunspor skoru bir kez daha eşitledi (96-96). Son hücumun Konya'da olduğu karşılaşmada rakip savunmanın yerleşim hatasını değerlendiren konuk ekip 99-96 ile galibi oldu. Bu sonuçla seride durum 1-1 eşitlendi.

Öne çıkanlar..
Samsunspor: Gökhan Aydın 24 sayı, JJ Fraizer 14 sayı-9 asist-6 ribaund, Jalone Friday 13 sayı-6 ribaund
Beysu Konyaspor: Matt Morgan 28 sayı-10 asist-8 ribaund, Derek Ogbeide 19 sayı, Can Özcan 17 sayı-10 ribaund, Tayfun Erülkü 17 sayı-10 ribaund
MAÇIN OLAYLARDAN SONRAKİ BÖLÜMÜ

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1717