BSL'de yarı final mi, BGL takımının şampiyonluğu mu? - BasketFaul.com

BSL'de yarı final mi, BGL takımının şampiyonluğu mu?

12-06-22 21:10
BGL'de şampiyon olan Gaziantep Basketbol'un Genel Menajeri Boray Dai, kulübün sürdürülebilirliği açısından altyapıya yatırımı artırarak devam ettireceklerini belirtirken, "Bana -A takımın BSL'de yarı final oynaması mı, BGL takımının şampiyon olması mı?- diye sorsalar, BGL şampiyonluğunu tercih ederdim. Bu başarı bize olağanüstü keyif ve güç verdi." dedi.

Dai şöyle konuştu:
"Sürekli dışarıdan oyuncu transfer ederek bu işi sürdüremeyiz. 10 yıldır mücadele eden bir kulüp olarak altyapıdan oyuncu yetiştirmemiz gerektiği inancıyla bir yapı oluşturduk ve meyvelerini toplamaya başlıyoruz. BGL Şampiyonu olan takımdan 5 oyuncu sezon başındaki hazırlık kampımıza katılacak ve teknik ekip A takıma alınacaklar konusunda karar erecek. Eskiden sırf antrenman kadrosunu tamamlasınlar diye oyuncu transfer ediyorduk. Gençlerimiz bu gereksinimi karşıladığı gibi zaman içinde ana rotasyon içindeki yerlerini de alacaklar.

Biz sadece Gaziantep'in değil, bölgenin takımıyız. Altyapımızda Adıyaman, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Mersin, Malatya, Adana'dan çocuklar var. Ekiplerimiz sürekli çevre illerdeki kentleri tarayarak yetenekleri organizasyonumuza katıyor. Aynı yöntemi bütün Anadolu kulüplerinin yapmasını öneririm." 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 2107