ABL Ankara'da Yalçın Efe Sezonu şampiyonu belli oldu - BasketFaul.com

ABL Ankara'da Yalçın Efe Sezonu şampiyonu belli oldu

13-06-22 11:10

Ankara'da düzenlenen TBF destekli özel lig, ABL Ankara liginde Yalçın Efe 2021-2022 sezonu şampiyonu belli oldu. Final maçında Adios Ulubey'i 88-60 yenen Target Lynred ekibi şampiyon oldu. Üçüncülük maçında ise Atılım Üniversitesi son saniye üçlüğüyle MG Basketbol'u 75-72 yenerek adını kürsüye yazdırdı.

Kasım ayında başlayan ve 18 takımın katıldığı lig sevye belirleme grupları ve normal sezonun ardından play-off maçlarıyla 7 ay sonunda şampiyonunu belirledi.

Organizasyonda sayı kralı ve ligin en değerli oyuncusu Atmaca Spor Kulübünden Atahan Bulduk oldu. Asist kralı EVO GYM takımından Mustafa Erdoğmuş olurken ribaund kralı da Cerberus takımından Cumali Eren Doğan oldu.

Yasin Yıldırım'ın Notu: Basketbolun bu ülke sınırlarında özellikle de Ankara'da sevildiği sıklıkla konuşulur. Altyapı maçları yıllarca binlerce kişiye oynamış hatta Kolej takımları arasındaki finallerde seyircilerin dışarıda kaldığı bile anlatılır. Fakat profesyonel olamayan ama içinde basketbol sevgisi olan ciddi bir kalabalık var. Bu insanların keyifle mücadele edebileceği rekabetçi de olabileceği ABL Ankara gibi liglerin ülke genelinde yaygınlaşması en büyük temennilerimden biridir. Final karşılaşmalaında 500-600 civarı seyirci ile şenlik havasında geçen harika bir organizasyon vardı ki bazı TBL takımları hatta bir iki BSL takımı maçlarını daha az seyirciye oynuyor. Basketbolu sadece en üst seviyede değil tabanda da geliştirmek hepimizin misyonu olmalı. Bu maçlarda babası, abisi veya arkadaşı mücadele eden gençlerin oyuna aşık olmamaları için hiçbir neden yok. Bütün sezon organizasyona emek harcayanları ve kendi zamanlarından, paralarından veya sosyal hayatlarından fedakarlık ederek burada mücadele eden herkese tebrikler.
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1345