Gençoğlu'ndan Konyaspor taraftarına sağduyu uyarısı - BasketFaul.com

Gençoğlu'ndan Konyaspor taraftarına sağduyu uyarısı

13-06-22 15:50
Fatih Şeker
Final serisine denge getiren Beysu Konyaspor koçu Engin Gençoğlu, iç sahada oynayacakları iki maçı kazanarak Süper Lig’e çıkmaları gerektiğini belirtti

Engin Gençoğlu şunları söyledi:
"Deplasmanda kazanmak önemli. Bu atmosferde servis kırmak çok değerli. İlk maç çok kötü oynadık ve takım karakterimizi sahaya yansıtamamıştık. İkinci maçın devre arasında sert konuştum oyuncularımla çünkü enerjimizi ve mücadelemizi tam anlamıyla gösteremiyorduk. Herkes ikinci yarıda karakterini sahaya yansıttı. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Şuan durum 1-1 ve hiçbir şey bitmiş değil. En fazla bir deplasman galibiyeti aldığımız için sevinebiliriz. Hiç bir şey bitmiş değil. Şimdi evinizdeki maçlar için analiz, çalışma ve değerlendirmeler yapmalıyız. Serinin 3. maçına odaklanmamız gerekiyor. Taraftarımızın önünde oynayacağımız iki maçı da aklımızı, yüreğimizi ve kendi mücadelemizi sahaya yansıtarak kazanmamız ve Süper Lig’e çıkan takım olmamız lazım.

5 gündür Samsun’daydık. Taraftarımızı çok özledik. Perşembe saat 18.00’de o salonun yıkılacağını tahmin ediyorum. Aynı zamanda da şimdiden duygulanıyorum, pankartlarımız yapılıyor, herkes takıma destek mesajları atıyor Bunlar çok güzel şeyler.

İstenmeyen bazı olaylar oldu ancak genel olarak atmosfer final serisine yakışır biçimdeydi. Bazen atmosferin getirdiği gerilimden ötürü bu tarz şeyler olabilir. Bunların kesinlikle Konya’da yaşanmaması lazım. Bazen seyirciler galeyana gelebilir, onların da nabızlar yükselebiliyor. Daha sağduyulu olunması gerekir. Olayı ayrıca tüm Samsunspor seyircisine mal etmemek lazım. 

TED serisinde başka, Sigortam.net serisinde başka, şimdi de başka oyuncu öne çıkıyor. Morgan ve Tayfun geçen maç istediğimiz oyunu oynayamadı ve ama bu maçtaki performansları önemliydi. Can Özcan’ın katkısı da çok değerliydi. Ayrıca Can Altıntığ da tecrübesi ile önemli katkı sağladı. En önemli pası kenardan o verdi. Bu deneyimdir. Bu arada ayrı bir parantez Mert Konuk için açmam gerek. Sezon boyuncu çok süre almamasına rağmen kendini hep hazır tuttu ve ikinci maçtaki katkısı bize ekstra güç kattı. Bu çok önemli bir durum." 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1122