Morgan, Konyaspor'u şampiyonluğa yaklaştırdı - BasketFaul.com

Morgan, Konyaspor'u şampiyonluğa yaklaştırdı

16-06-22 19:58

İSTATİSTİK

Misli.com TBL playoff final üçüncü maçında Beysu Konyaspor, Samsunspor'u 91-74 mağlup ederek seride 2-1 öne geçti. Konyaspor'da Matt Morgan 39 sayı, 7 ribaund ve 5 asistlik performansıyla galibiyette etkili rol oynadı. Konya'nın cumartesi günü yine evinde oynanacak serinin dördüncü maçını da kazanması durumunda play off şampiyonu olarak BSL'y yükselecek.

Karşılaşmanın ilk sayıları Samsun'dan geldi. Konya, bu dakikalarda rakibinin gerisinde kaldı. Bu dakikaları iyi geçiren Samsunspor farkı 8'e çıkardı (12-4). 7-0 ile cevap veren Konyaspor farkı tek sayıya çekti (112-11). Yayın gerisinden  iyi ritm yakalayan Konya, 03,30 dakika kala üstünlüğü eline aldı (17-14). Son bölümde skorun yakın gittiği ilk çeyrek 21-20 Konyaspor'un üstünlüğüyle tamamlandı.

İkinci çeyreğe Samsunspor, Ercan Bayrak ile iyi başlasa da yanına başka skorer çıkmaması öne geçmesini zorlaştırdı. Boyalı alandan bu dakikalarda etkili olan Konyaspor skor üstünlüğünü elinde tuttu. Kalan dakikalarda yayın gerisinden üst üste üçlükleri kaydeden Matt Morgan'la Konyaspor farkı açmaya başladı. İkinci çeyreği 48-41 Konyaspor önde kapattı.

Üçüncü çeyrekte de kaldığı yerden devam eden Matt Morgan'la Konyaspor farkı çift haneye çıkardı (56-44). Ercan Bayrak, uzak mesafeden üst üste bulduğu şutlarla Samsunspor'u maçın içinde tuttu. Matt Morgan'ın suskun olduğu dakikalarda skor Konyaspor skor üretmekte zorlandı. Bunu iyi değerlendiren Samsunspor 1 dakika kala Gökhan Aydın'ın sayısıyla farkı 2'ye çekti (63-65). Kriz anından yine Morgan'la çıkan Konyaspor üçüncü çeyreği de 67-63 ile bitirdi.

Son çeyrek karşılıklı basketlerle çekişmeli başladı. Sorumluluk alarak potaya giden Tayfun Erülkü kaydettiği kritik sayılarla Konyaspor üstünlüğü bırakmadı. Hücumda düşen ritmini tekrar toparlayan Konyaspor farkı da tekrar açmaya başladı. Savunmayı yukarı çeken Konya'da Ogbeide üst üst bloklarla  JJ Fraizer'a sayı şansı tanımadı. Farkın etkisiyle konsantrasyon kaybı yaşayan Samsunspor basit top kayıpları yapmaya başladı. Kalan dakikalar da üstünlüğü bırakmaya Konyaspor karşılaşmanın 91-74 galibi oldu ve seride 2-1 öne geçti

Öne çıkanlar...
Beysu Konyaspor: Matt Morgan 39 sayı-7 ribaund-5 asist, Derek Ogbeide 12 sayı-9 ribaund, Mehmet Özdoğan 11 sayı
Samsunspor: Ercan Bayrak 14 sayı, JJ Fraizer 11 sayı-7 ribaund-6 asist, Jalone Friday 10 sayı- 5 ribaund
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1616