Adam gibi adam... Djordjevic... - BasketFaul.com

Adam gibi adam... Djordjevic...

17-06-22 17:43
Igor Kokoskov'un Dallas Mavericks'ten gelen öneriyi kabul etmesinin arkasında yatan gerçek Sırp koçun mutsuzluğu idi. Bazı transferler bilgisi dışında yapılmıştı. Kokoskov İstanbul'da kaldığı kısa süre içinde özellikle kulüp çalışanları ile sevgiye dayalı çok iyi ilişkiler kurmuş, vedalaşırken gözlerden yaşlar süzülmüştü.
Djordjevic kadro oluşturulduktan sonra göreve geldi. Sezon başlangıcı iyi olmadı ancak sonrasında oyuncular koçun ne istediğini anladı, koç oyuncuları tanıdı ve Eurolealue'deki kayıplar seri galibiyetlerle telafi edildi. Üstelik en kritik dönemlerde kilit oyuncuların uzun süreli sakatlığına karşın... Bu dönemde hücum kapasitesi azalsa da bütün oyuncuların savunmaya maksimumlarını verdi.
Fenerbahçe play off bandına girmişken Rus takımları ile oynanan maçların yok sayılmasından sonra şansı azaldı ve moral bozukluğunun da etkisiyle oluşan açık kapatılamadı.
Sezonun sonlarına doğru, Fenerbahçe'nin Itoudis ile anlaştığı, Djordjevic'in opsiyonlu sözleşmesi varken başkan Ali Koç'un bir konuşması sırasında "Seçilecek koç transferlere karar verecek" sözleriyle netlik kazandı.
Bu olumsuzluğa karşın Djordjevic tam bir profesyonel gibi işini son dakikaya kadar bütün benliğiyle yapıp lig şampiyonluğunu kazandı.
Yenilgilerden sonra, "Kadroyu ben kurmadım" deyip kimseyi satmadı. Takımın yarısı hasta veya sakatken eksikleri bahane etmedi. Galip geldiğinde karşı tarafa saygısını gösterdi.
Her koç gibi eleştirildi ama soğukkanlılığını sonuna kadar korudu.
Tam bir centilmendi... Umarız yolu bu ülke ile yeniden kesişir. Biliyoruz ki o giderken de onu yakından tanıma fırsatı bulanlar gözyaşı dökecek.

Güle güle adam gibi adam... (Basketfaul) 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 3521