Daha kararlı bir Konyaspor - BasketFaul.com

Daha kararlı bir Konyaspor

20-06-22 11:39
Konya'nın basketbol geçmişi 1950'lere dayanır. Çok rekabetçi bir yerel ligi vardı ve kentten sayısız oyuncu yetişti. Buna karşın Konya takımları BSL'de kalıcı olamadı ve borçları nedeniyle sürekli isim değişikliği formülleri ile liglerde yer aldı. Şimdi Konyaspor bir kez daha BSL'de ancak görünen o ki yönetim geçmiş kötü deneyimlerden ders almış. Futboldaki başarılarla çok daha güçlü bir kulüp haline gelen bu Konyaspor'un eski Konyasporlar'dan farklı olacağını umuyoruz.
Samsunspor rakibi kadar geniş ve kaliteli kadroya sahip olmasa da iyi mücadele verdi, seyircisinin neden olduğu olaylar nedeniyle duraksamaya uğrayan serinin ikinci maçında sadece momentumu değil, hem o maçı, hem de seriyi kaybetti. Dışarıdan bakıldığında Konyaspor yönetimi ilk günden beri BSL'yi herkesten fazla istediğini hissettirdi. Aynı istek ve heyecanı BSL'de de sürdürmelerini dileriz.
Serinin dördüncü maçında Konya adeta yıkıldı. Salonda, kapasitenin en az yüzde 25'i kadar fazla seyirci vardı. Salon dışındaki dev ekrandan maçı izleyenler bizlere Toronto Raptors taraftarlarını hatırlattı. Emeği geçen herkesi kutlarız.

Bu arada... Şampiyonluk töreni sırasında mikrofonu kapıp, program dışı ve kısa olmayan bir konuşma yapan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'un davranışı oldukça gereksizdi. Konuşması sırasında "Taraftarlarımız sayesinde" ibaresi bir bakana yakışır sözler değildi. Konyasporlular sizin taraftarınızsa, Samsunsporlular rakip taraftar mı? Belli konumdaki insanlar kendilerini taraf olarak da hissetseler, başkalarını incitecek davranışlar içinde olmamalı. Bunun tersi olsa ve bir bakan Samsunsporlular için "Bizim taraftarımız" dese, Konyasporlular ne hissederlerdi? (Basketbaul) 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1791