Itoudis: Taraftarlar rahat uyusun - BasketFaul.com

Itoudis: Taraftarlar rahat uyusun

21-06-22 13:57
Fenerbahçe BEKO'nun yeni koçu Dimitris Itoudis, imza töreni sırasında basın mensuplarının sorularını da yanıtladı.

* Eski asistanım, Galatasaray Koçu Andreas Pistiolis'le yıllarca birlikte çalıştık, aramızda çok iyi ilişkiler var. Ama rekabet her zaman devam edecek. Asistanlığını yaptığım Obradovic'le de ilk kez karşı karşıya geldiğimizde maçtan önce yemek yemiştik ama sahada kıyasıya rekabet ettik. 
* 24 saat takımı kurmak için çalışacağız. Biraz zaman gerekiyor ama taraftarlar rahat uyusun. Çok büyük hedefler için kadro oluşturacağımızdan emin olsunlar.
* Kazanan bir takım kültürü yaratacağız. En önemlisi birlik veya kimya olması. 12 yıldız veya MVP transfer edebilirsiniz ama bu kimya olacağını garanti etmez size. Hem oyuncuların beni hem de benim onları anlamam gerekiyor. Burası kesinlikle benim takımım değil. Milyonlarca taraftarın sahip olduğu bir takım. Eminim hepsinde bu hissiyat var. Yarın birçok oyuncuyla ve ekipten arkadaşlarla toplantım olacak.

* Buraya gelmeden önce Obradovic'le konuştum, neler konuştuğumuz aramızda kalsın. 

* Asıl büyük savaşlar, kapılı kapılar arkasında verilen savaşlardır. Örneğin; Melih Mahmutoğlu, antrenmanda 100 tane şut kaçıracak ama siz maçta attığını göreceksiniz.

* Jan Vesely ile benim de konuşma fırsatım oldu. Kulübün verdiği teklif ve fedakarlıkları da biliyorum. Jan için bu bir aile kararıydı. 

* 2014'te Banvit ile imzaladığımda buraya geldiğim her an taraftarın sevgisini hissetmiştim. Bazen geleceği tahmin edebiliyoruz. Evrende sanırım yazılmıştı yolumuzun ne olacağı.

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1380