Adıgüzel'in U20'den çıkarılması Kandemir'i kızdırdı - BasketFaul.com

Adıgüzel'in U20'den çıkarılması Kandemir'i kızdırdı

21-06-22 20:46
Beşiktaş Basketbol Şubesi Koordinatörü ve A Takım Koçu Ahmet Kandemir, bu sezon BGL'de en iyi performansı gösteren birkaç oyuncu arasında bulunan Emir Adıgüzel'in U20 Milli Takımı'ndan çıkarılmasına tepki gösterdi.

Adıgüzel'in sezon boyunca büyük bir gelişim gösterdiğini belirten Kandemir, "Biz Beşiktaş olarak Emir'e o kadar güveniyoruz ki gelecek sezon A Takım'ın üç guardından biri olacak. Gerek basketbolu, gerek kişiliği ile bir rol model olan Emir'e kadrodan çıkarılırken yapılan açıklamayı da çok garipsedik. 'BGL'de çok yoruldunuz' gibi bir ay sonra başlayacak Avrupa Şampiyonası için hiç akla yatkın olmayan bir bahane yerine keşke beğenmediklerini söyleselerdi ama bu da doğru olmazdı. Milli takımlar hakkaniyetle seçilmeli, aksi halde kimsenin güveni kalmaz.
Biz kulüp olarak oyuncunun haklarını korumak durumundayız. Ben tek başıma karar veremem ama milli takımlara oyuncu vermemek konusunda yönetimi ikna etmeye çalışacağım."

Basketfaul'un notu: BGL finali Gaiantepli Emir Arda Sivas (28 sayı, 6 ribaund, 6 asist) ile Beşiktaşlı Emir Adıgüzel'in (28 sayı, 8 ribaund, 5 asist) harika bir düellosuna sahne olmuştu. Emir Adıgüzel sadece finali değil sezonun bütününü çok iyi oynadı ve izleyenlerin, "Çok iyi bir oyuncu geliyor" dediği isimlerden oldu. Açıkçası U20 Milli Takımı'ndan çıkarılması bizler için de sürpriz oldu. 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 4679