Yücel: Yerli oyuncularımıza çok güveniyoruz - BasketFaul.com

Yücel: Yerli oyuncularımıza çok güveniyoruz

25-06-22 12:02
Frutti Extra Bursaspor Genel Menajeri Nedim Yücel, ligin en güçlü Türk rotasyonlarından birine sahip olduklarını belirtti, "Her sezon üzerine koyarak adım adım ilerliyoruz." dedi.

Şu ana kadar üç yabancıyla anlaştıklarını hatırlatan Yücel, transfer edecekleri diğer yabancılar konusunda acele etmeyeceklerini söyledi.

Yücel şöyle konuştu:
"Yerli rotasyonunda çıtayı yükselttik. Hem genç, hem de hedefi olan yerli oyuncularımıza çok güveniyoruz. Ligin en kaliteli yerli kadrolarından birine sahibiz. Yabancılarda ise kalan transferlerimiz konusunda acele etmeden bize en uygun olanları alacağız.

Bu sezon Eurocup finali ile çıtayı yukarı koyduk, tabii ki bu başarıyı tekrarlamak kolay değil ancak Bologna, Partizan, Valencia, Kuban gibi yüksek bütçeli Euroleague seviyesinde takımların önümüzdeki sezon Eurocup'ta yer almayacak olması aklımıza her şeyi getiriyor.

Başarımızda taraftarımızın payı çok fazla idi, ateşi onlar yaktı. Ligin 2. yarısından itibaren olağanüstü bir destekle bizi yukarılara taşıdılar. Önümüzdeki sezon da en büyük gücümüz yine taraftarımız olacak. Fenerbahçe ve Anadolu Efes'le birlikte en fazla kombine biletli taraftara sahip kulübü olmak istiyoruz." 

KADRO
Enes Berkay Taşkıran (Büyükçekmece), Yiğitcan Saybir (Anadolu Efes, Anthony Clemmons (Türk Telekom/San Pablo Burgos), Ahmet Düverioğlu (Fenerbahçe)

KALANLAR: Onuralp Bitim, Ömer Utku Al, Derek Needham, Mithatcan Özalp, Tarık Sezgün, David Dudzinski, Tolga Geçim

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1911