Mükemmel bir koç adayı: Doğuş Balbay - BasketFaul.com

Mükemmel bir koç adayı: Doğuş Balbay

29-06-22 11:50
2004, Yunanistan Amaliada... Yıldız Milli Takımımız daha önce grupta 20 farkla yendiği Litvanya karşısında üçüncülük maçında çok zorlanmış ve 3 sayıyla galip gelebilmişti... Koç Orhun Ene soyunma odasında önce oyuncuları kutladıktan sonra, maçın zora girmesinin sorumluluğunu üstüne aldı ve hata yaptığına inandığı konuyu anlattı... Daha sonra Doğuş Balbay söz istedi ve kendine göre iki ayrı taktiksel hatadan bahsetti... Ene düşündü, sonra, "Afferim çocuk... Doğru söylüyorsun." dediğinde hepimiz Doğuş'un gelecekte iyi bir koç olabileceğini düşündük. 15 yaşındaki Doğuş takımın küçük oyuncularından biri olmasına rağmen büyük bir cesaret göstermişti. Tabii bunda koç Ene'nin oyunculara kişilik konusunda yarattığı konfor alanının rolü de büyüktü.
Genelde iyi antrenörler kısa oyunculardan çıkar, bunun da nedeni sahadaki rolleri gereği oyunu yönlendirirken bir bakıma koça asistanlık yapmalarıdır. 

Doğuş Balbay da Yaz Ligi'nde Spurs staffında yer alarak basketbolu bıraktıktan sonra yapmayı planladığı koçluğa ilk adımını atıyor. Mükemmel İngilizcesi, mükemmel kişiliği, oyun bilgisi, kaptan olarak yıllardır takım arkadaşları ile mükemmel iletişimi, mükemmel uyumu gelecekte mükemmel bir koça sahip olacağımızı müjdeliyor. (Basketfaul) 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 2359