BGL, TBF'ye yük olmaya başladı - BasketFaul.com

BGL, TBF'ye yük olmaya başladı

29-06-22 18:35
Ekonomik sorunlar yaşaan TBF önümüzdeki sezon için ilk kez BSL dışındaki BGL takımlarından katılım bedeli alacak. Daha önce takımların konaklama ve ulaşım bedellerinin tamamını karşılayan TBF bu uygulamadan da vazgeçti ve deplasman başına 25 bin TL ödemeyi kararlaştırdı.

Kulüp temsilcileriyle yapılan toplantıda tebliğ edilen kararlar şöyle:
* BSL dışındaki 4 takım 200 bin TL katılım payı verecek. (geçmişte katılım bededi istenmiyordu)
* Deplasman başına 25 bin TL ödenecek. (geçmişte konaklama ve ulaşım giderlerinin tamamını TBF ödüyordu)
* Deplasman 600 km'nin üzerindeyse TBF uçak biletini aiacak ve konaklama bedeli olarak 12.500 TL ödeyecek.
* BGL'ye katılım turnuvası 15 Eylül'de başlayacak.
* Final Grubu 12 yerine 8 takımla oynanacak.
Basketfaul'un notu: Görüyoruz ki TBF en değerli projesinde sağladığı kolaylıklardan geri adım atmış. BSL dışından gelecek takımlar, katılım payı ödemek durumunda kalacağı için BGL'ye hevesli takım sayısında azalma olabilir. Ayrıca bir deplasmanın mütevazi koşullarla 50 bin TL civarında olacağı hesaplanırsa kulüplerin BGL bütçelerini artırmak durumunda kalacağı bir gerçek. 

Ülkenin ekonomik olarak zor bir süreçten geçtiğini ve şartların her geçen gün daha da ağırlaştığının farkındayız. Keşke TBF işe gelmeyen, daha doğrusu işi olmayan birçok kişiye maaş ödemekten daha önce vazgeçmiş, deplasmanlara özel uçaklarla kafileler taşınmamış ve çalışanların ücretleri Türkiye gerçekleri ile örtüşmüş olsa... Belki de kötü günler için federasyonun kasasında para kalmış olurdu... Mali genel kurulda hiç sorgulamadan el kaldıran delegelere de selam olsun... 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 4455