Milano'dan Rodriguez'e: Kahraman olarak ayrılıyor - BasketFaul.com

Milano'dan Rodriguez'e: Kahraman olarak ayrılıyor

01-07-22 15:27
Olimpia Milano, İspanyol oyun kurucu Sergio Rodriguez (1986) ile resmi olarak yollarını ayırdı. 
Kulüpten yapılan açıklama şöyle:
 
“Beraber geçirdiğimiz üç yıl için Sergio Rodriguez’e teşekkürlerimizi sunuyoruz. 2020’de Supercup’ı, 2021 ve 2022’de İtalya Kupası’nı kazandık. 2021’de 29 yılın ardından EuroLeague’de Final Four’a kaldık ve son olarak beraber İtalya Ligi şampiyonluğu yaşadık.
Bunların yanında Rodriguez; Madrid’de olduğu gözüken enerjisini ve neşesini buraya da getirdi. 2019 yılında sadece Olimpia’ya gelerek dinamikleri değiştirdi, Olimpia’nın inşa etmeye çalıştığı şeylere anlam kazandırdı. Luis Scola, Kyle Hines, Gigi Datome ve Nicolo Melli gibi diğer büyük oyuncuların transferine yol açtı. Kültürü değiştirdi. Chacho’dan önce bir Olimpia var, bir de Chacho’dan sonra. Ayrılışı her ne kadar acı verse de aynı zamanda tam da olması gereken zamanda, büyük bir zaferden sonra yaşanıyor. Buradan kahraman olarak ayrılıyor. O, Milano’yu; Milano da onu çok seviyor. Sonsuza kadar.

Milan’da geçirdiği zaman boyunca Rodriguez, kazanmanın yanında bazı bireysel EuroLeague çıtalarını da aştı. 300 maça çıktı, 3.000. sayısını buldu, 1.500. asistini yaptı, 500. üçlüğünü yolladı. 100’den fazla EuroLeague maçına çıkan üçüncü Olimpia oyuncusu oldu. Fakat onun bıraktığı miras, bu sayıların çok ötesinde.” 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 819