Itoudis başkanlığı Obradovic'ten devraldı - BasketFaul.com

Itoudis başkanlığı Obradovic'ten devraldı

01-07-22 19:22
EuroLeague Antrenörler Birliği'nde başkan Zeljko Obradovic ve yardımcı başkan Pablo Laso görevlerinden ayrıldı, Fenerbahçe Beko’nun yeni koçu Dimitris Itoudis, oylama sonucunda EHCB’nin yeni başkanı seçildi. Son olarak Maccabi Tel Aviv‘i çalıştıran Ioannis Sfairopoulos ise yardımcı başkanlık görevine getirildi.

Eski başkan Zeljko Obradovic, şu sözlerle görevine veda etti:
“İlk olarak başkan seçildiğimde EuroLeague Antrenörler Birliği’nin temelini oluşturmak ve birliğimizin ilkelerini en iyi şekilde temsil etmek istediğimi ifade etmiştim. Başkanlık süresi boyunca görevimi en iyi şekilde yapmaya çalıştım. Yakın dostum Dimitris Itoudis’in ve Ioannis Sfairopoulos’un da burada işleri en iyi şekilde devam ettireceklerinden dolayı mutluyum.”

Yen başkan Dimitris Itoudis ise şöyle konuştu:

“Buradaki meslektaşlarımın beni yeni başkan olarak seçmelerinden dolayı çok gururluyum. Zeljko Obradovic ve Pablo Laso’ya geçmiş hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Buradaki vizyonumuzun basketbolun her düzeyindeki antrenörleri bir araya getirmek olduğuna söz veriyorum. Ayrıca henüz birliğimize katılmayan tüm koçlara da aramıza katılmaları yönünde çağrıda bulunuyorum.” 

Yorumlar Okunma: 1409