İspanyol oyuncular ayaklandı - BasketFaul.com

İspanyol oyuncular ayaklandı

05-07-22 18:00
İspanyol Oyuncular Birliği 31 yaşındaki Lorenzo Brown'ın devşirilmesine tepki verdi ve "Kendi oyuncularımızın yolunun kesilmesi İspanyol Basketbolu'na fayda sağlamayacaktır." ifadesine yer verdi.
Birliğin bildirisi şöyle:
"İspanyol kökeni olmayan bir oyuncuların devşirilmesi ulusal sporculara negatif etki yapıyor. Dünya Şampiyonu İspanya em üst düzeyde yarışacak oyuncu bulamıyor mu? Her basketbolcunun hedefi bir gün milli takımda oynamaktır ve bu tür kararlar umutları kötü etkilemektedir. Evlilik veya başka yollarla devşirmeleri sistematik hale getirmenin İspanyol basketboluna bir katkısı bulunmamaktadır.
Her sene kulüp takımlarında İspanyol oyuncuların daha az oynaması hayalkırıklığı yaratmaktadır oysa İspanya oyucular yeterli yeteneğe sahip olduğunu yıllarca göstermiştir. Milli Takımda ve kulüplerde üst düzey basketbol oynamak isteyen birçok oyuncunun engellenmesine karşı çıkıyoruz."

Basketfaul'un notu: Bilindiği gibi ülkemizde Oyuncular Derneği'nin onayı dışında oyuncularla ilgili karar alınamamaktadır. Derneğimiz oyuncularımızı ilgilendiren her konuda verilen kararlarda söz sahibi olmakta, yabancı sayısı, devşirmeler, yapılmayan ödemeler gibi konularda sesini yükseltmekte, yerli oyuncu menfaatine aykırı kararlar alınmasını önlemektedir... DERSEK KİMSE İNANMAZ... BİZİMKİLERİN TEK DERDİ KENDİ SÖZLEŞMELERİNDE YAZAN RAKAMLARDIR...  

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 3260