Gençoğlu: Taraftarların seveceği bir takım oluşturuyoruz - BasketFaul.com

Gençoğlu: Taraftarların seveceği bir takım oluşturuyoruz

15-07-22 12:55
Beysu Konyaspor Koçu Engin Gençoğlu, yabancı transferlerinde nokta atışlar yaptıklarını belirtip, "Taraftarlar karamsarlığa kapılmasın. Onların çok beğenerek izleyeceği bir takım oluşturuyoruz." dedi.
TBL play off final serisin nedeniyle transfere 20 Haziran'da başlayabildiklerini ve seçimlerini küçülmüş pazardan yaptıklarını söyleyen Gençoğlu, "Transfere geç girebildiğimiz için kafamızdaki bazı yerli transferlerini gerçekleştirememiş olsak da içimize sinen oyuncuları aramıza aldık. Yerlilerden artırdığımız bütçe sayesinde yabancıların parası artmış oldu." diye konuştu.
Gençoğlu yaşanan transfer sürecini şöyle anlattı:
"Transfere başladığımızda Türk piyasası bitmiş, herkes anlaşmıştı. Kalan isimler arasında maliyet ve kimya olarak en uygunlarını aldık. Transfer ettiğimiz oyuncular içime sindi, hiçbir zaman 'Eyvah, bunlara kaldık' diye düşünmedim. Gelişim göstereceklerini ve BSL'ye yeni oyuncular kazandıracağımızdan da eminim.

Geciktiğimiz için alamadığımız yerli oyunculardan artırdığımız para ile belli oranda yabancı bütçesini artırdık ve çok iyi transferler yaptık. Taraftarlarımızın karamsarlığa kapılmasına gerek yok. Onların severek ve gururla izleyeceği bir kadro oluşturuyoruz. Umarım sezon bittiğinde ligi Avrupa kupalarından birinde oynamamızı sağlayacak bir sırada bitirmiş oluruz. Çok iyi yabancılar transfer ettik, 4 numara için de bir nokta atış daha yapacağız ama ben sadece yabancılara değil, yerli oyuncularımıza da çok güveniyorum." 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1108