Açık: Aç ve hedefi olan oyuncuları aldık - BasketFaul.com

Açık: Aç ve hedefi olan oyuncuları aldık

18-07-22 11:51
Gaziantep Basketbol Koçu Tutku Açık, kadrolarını hedefi olan aç oyuncularla oluşturduklarını belirtirken, "Geçen sezonki oyuncularımızın hepsini tutmak istedik ama o kadar değer kazanmışlardı ki istedikleri rakamlara yaklaşamadık." dedi.
11 yeni oyuncu ile yola çıkacaklarını ve bir an önce uyum sağlamaları gerektiğini ifade eden Açık, bütün takımların iyi transferler yaptığını ve ligin geçen sezondan daha zor geçeceğini söyledi.
Açık'tan pasajlar...
* Geçen sezonki kadromuzdaki bütün yabancılara teklif yaptık ama Avrupa ve Çin'le yarışamadık. Parasını 5 kat katlayanlar oldu.
* Yepyeni bir kadroyla aynı başarıyı ve sertliği yakalamaya çalışacağız. Uyum süresini mümkün olduğu kadar çabuk aşmalıyız. Kadromuzu hedefi olan, aç oyunculardan oluşturduk.
* Damyean Dotson ilk Avrupa deneyimini yaşayacak çok yetenekli bir oyuncu. Conner Frankamp inişli çıkışlı grafik çizse de Euroleague kariyeri olan bir isim. Onun bizde patlama yapmasını bekliyoruz. John Egbunu çok potansiyelli bir oyuncu. Leyton Hammonds'ı hem 3, hem 4 oynayabildiği için tercih ettik. 
* İlk etapta bir combo guard alacağız. Sezon başladıktan sonra da Avrupa Kupası'nı da düşünerek beşinci yabancı transfer edebiliriz.
* Geçen sezondan elimizde sadece Leon ve gençler kaldı. Yerli rotasyonumuzu genişlettik. Birkan çok az ve yeniden çıkış yapmaya hazır. Gaziantep'i çok iyi tanıyan Can Uğur ligimizin en deneyimli oyun kurucularından biri. Metin ve Muhsin de çok inanarak geldiler. 
* Gençlerin hepsini kampa alacağız, yeterli seviyeye gelenler kadroda da yer bulacak, diğerleri TB2L takımımızda pişmeye devam edecek.

* Bütün takımlar çok iyi transferler yaptı. Hepimizi çok zor bir lig bekliyor. 

Yorumlar Okunma: 1897