Laso: Real benzeri bir kulüpte çalışmak isterim - BasketFaul.com

Laso: Real benzeri bir kulüpte çalışmak isterim

18-07-22 15:17
Sağlık nedenleri ile Real Madrid'in sözleşmesini anlaşma yoluyla feshettiği Pablo Laso süreçle ilgili açıklamalar yaparken, iyi durumda olduğunu ve Real benzeri bir organizasyonda çalışmak istediğini söyledi.
Laso2nun açıklamaları şöyle:
“Beni oradan nasıl görüyorsunuz bilmiyorum ama bence gayet iyi durumdayım. Bildiğiniz gibi hafif bir kalp krizi geçirdim ama bu durumun üzerimde kalıcı etkileri olmadı. Kalp fonksiyonlarım tamamen normale dönmüş durumda, zaten yaşadığım rahatsızlıktan 5 veya 6 gün sonra yeniden antrenmanlara başlamıştım. Durumumla yakından ilgilenen tüm sağlık çalışanlarına buradan da tekrardan teşekkür ediyorum.
Eğer kulüp benim sağlık durumum hakkında bu kadar endişelendiyse keşke bana ellerine geçen sağlık raporlarını ulaştırsalardı. Benimle yakından ilgilenen sağlık ekibi bana koçluğa geri dönüşüm hakkında herhangi bir problem olmadığını tümüyle garanti etti. Real Madrid ise yola benimle devam etmemeyi tercih etti, bu konuya daha da detaylı değinmeye gerek yok. Şunu yeniden hatırlatmak isterim ki doktorlar, durumumun tümüyle sağlıklı olduğunu ifade ettiler.
Ben bir basketbol koçuyum ve şu an için sadece gelecek sezona odaklanmış durumdayım. Real Madrid’in benimle yola devam etmeme kararını anlayabiliyorum. Beni en çok üzen nokta ise gelecek sezon Real Madrid’i çalıştıramayacak olmam. Kulüple olan sözleşmemi karşılıklı anlaşma neticesiyle sonlandırdım. Bana görevime devam etmeyeceğimi söyledikleri andan itibaren söylenecek pek bir şey yok. Kulübün sağlık durumun hakkında incelediğini söylediği raporlar hakkında bir fikrim yok. Eğer bu kararı kendi raporlarını inceleyerek aldılarsa bunu bir ihanet olarak niteleyemem, ama dediğim gibi incelediklerini söyledikleri raporları görmek isterdim. Kendi doktorlarımın sağlık durumum hakkında söylediklerine güveniyorum.

Real Madrid’le kötü ayrılmadık, karşılıklı anlaşma sonucunda yollarımızı ayırdık. Kulübün içerisinde haken çok sevdiğim arkadaşlarım var ve onları hep sevmeye devam edeceğim. Geleceğim hakkında ise şu an net bir şey söyleyemem çünkü sizin de bildiğiniz üzere neredeyse her takımın koçu var. Yine de şunu söyleyebilirim ki bir gün birinin çıkıp kulüp projesini bana emanet etmesini isterim. Dışarıdan bir gözle baktığınız zaman sizi heyecanlandırabilecek türden projeler vardır, bu projeye dahil olduğunuzda ise aslında işlerin pek de parlak olmadığını görürsünüz. Eğer koçluk kariyerime devam edeceksem Real Madrid benzeri, sağlıklı çalışan bir organizasyonda bunu yapmak isterim.” (Eurohoops) 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1457