Altyapıda Konyaspor-Selçuklu Belediye işbirliği - BasketFaul.com

Altyapıda Konyaspor-Selçuklu Belediye işbirliği

21-07-22 17:22
Fatih ŞEKER
Konyaspor ile Selçuklu Belediyespor, altyapıda iş birliğine imza atıyor. BGL’yi de kapsayacak organizasyonun başında Ahmet Bülbül yer alacak
Selçuklu Belediyespor, basketbolda altyapı noktasında önemli bir atılım yaptı ve altyapının başına Ahmet Bülbül’ü getirdi. Bülbül ile 2 yıllık sözleşme imzalandı. 
Konya basketbolunda önemli bir potansiyel olduğuna vurgu yapan Ahmet Bülbül, “Türkiye’nin en büyük amatör spor kulüplerinden birisi olan Selçuklu Belediyespor’da görev yapacağım için mutluyum, heyecanlıyım. Bir an önce Konya basketbolunda potansiyelli genç sporcularımızla çalışmak istiyorum. Bunun için Konya genelinde bir seçme yapacağız. Basketbol organizasyonumuzun içerisinde yer almak isteyen tüm gençlerimizi seçmelerimize davet ediyorum” dedi. 
Selçuklu Belediyespor Başkanı Mustafa Yavuz Tezcan ise “Türk basketbolunun altyapı konusunda en tecrübeli antrenörlerinden birisi olan Ahmet Bülbül hocamızla anlaştığımız için mutluyuz. Kendisi yaklaşık 25 yıl Türk Telekom’da görev yaptı. Altyapı konusunda uzman bir antrenör. Kulübümüzün de özellikle basketbol branşında önemli bir potansiyeli bulunuyor. İlçemizde bulunan bu potansiyeli tecrübeli ve önemli bir isme emanet etmek istedik. O yüzden Ahmet Hocamıza güveniyoruz, kendisi Konya’da iz bırakacak işlere imza atacaktır” ifadelerini kullandı.
BGL’DE SELÇUKLU - KONYASPOR İŞ BİRLİĞİ

Organizasyon kapsamında Konyaspor ile de ortak hareket edilecek. Süper Lig’e yükselerek Basketbol Gençler Ligi’nde (BGL) mücadele etmeye hak kazanan Konyaspor ile altyapıda iş birliğine imza atılacak. BGL’de mücadele edecek takımın ismi Selçuklu Belediyesi Konyaspor olacak ve ortak protokol imzalanacak. BGL takımın koçluğunu ise Ahmet Bülbül yapacak. 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1611