Moerman: Efes'te kazanmadık kupa bırakmadık - BasketFaul.com

Moerman: Efes'te kazanmadık kupa bırakmadık

22-07-22 20:44
Kariyerinin son 4 yılında Anadolu Efes formasını giyen ve Monaco ile anlaşarak ülkesine dönen Fransız yıldız Adrien Moerman, kulübün resmi sitesine açıklamalarda bulundu.

“Anadolu Efes‘teki 4 yıllık maceram boyunca kazanmadık kupa bırakmadık, bu yüzden artık kariyerimde yeni meydan okumaların zamanı geldiğini düşündüm. Monaco bu açıdan beklentilerimin tamamını karşılayan ve yeniden yapılanarak en üst seviyeyi hedefleyen bir kulüp.

Anadolu Efes formasıyla kariyerimin en güzel 4 yılını geride bıraktım. Oradaki 4 yıl boyunca aynı takım ve koç ekibiyle mücadele ettik. Takım olarak aramızda harika bir uyum vardı, hepimizin arasındaki iletişim çok iyiydi. Türkiye’de kazanabileceğim tüm kupaları kazandım, üst üste 2 EuroLeague şampiyonluğu inanılmaz bir başarıydı. Avrupa’da oynayan tüm oyuncular en azından 1 kere EuroLeague şampiyonu olmak ister. Bu başarıya 2 kez ulaşabilmek ise gerçekten çok büyük bir olay.

Anadolu Efes’teki son yılımda normal sezon boyunca sakatlıklar ve COVID-19 vakaları gibi birçok sorunla karşı karşıya kaldık. Arka arkaya can yakıcı mağlubiyetler aldığımız zamanlar oldu, yıldızlarımız Vasilije Micic, Shane Larkin ve Rodrigue Beaubois’dan faydalanamadığımız anlar oldu. Sezon boyunca tüm takımın sağlıklı olduğu maçların sayısı 5-6’yı geçmemiştir. Özellikle maç takvimi bu kadar yoğunken tüm bu sorunlarla baş edebilmek hiç kolay değildi. Yine de bu tür durumlarda asıl önemli olan sezon sonunda ayakta kalabilmektir. Real Madrid‘e karşı oynadığımız EuroLeague finali çok zorlu geçti. Onların iri savunmacılarına karşı oynamak hiç kolay değildi. En sonunda ufak bir farkla kazansanız bile her şeyi unutuyorsunuz ve aklınızda olan tek şey zafere ulaşabilmek için ne kadar çabaladığınız oluyor. Geçtiğimiz yıl playofflarda en iyi halimize dönmeyi başardık.”

EuroLeague şampiyonluğu için oluşması gereken şartlara da değinen Moerman, takım kimyasının öneminden bahsetti:

“Takım kimyası kesinlikle en önemli faktör. Takım halinde gerektiği anlarda beraber hareket ederek sertliği arttırabilmek de çok önemli. Elbette takımdaki oyuncuların kaliteleri de belirleyici. Anadolu Efes’te EuroLeague’in son yıllardaki en iyi ikilisine sahiptik. Kadronuzda böyle isimler olduğu zaman işler daha da kolaylaşıyor. Takımın geri kalanları olarak biz de elimizden gelenin en iyisini yaptık. Kariyerimde daha önce hiç böyle bir macera yaşamamıştım. Takım olarak böyle bir uyum yakalayabilmek hiç kolay bir şey değil ama Anadolu Efes’te biz bunu başardık.” (Eurohoops) 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1244