Doğuş Balbay'ın Spurs günleri... - BasketFaul.com

Doğuş Balbay'ın Spurs günleri...

27-07-22 12:47
Doğuş Balbay, Summer League'de konuk koç olarak Yaz Ligi'nde San Antonio Spurs organizasyonunda yer alınca aklımıza bu gelişmenin, kariyer planlamasının bir parçası olduğu geldi. 
Balbay'dan şu yanıtları aldık...
"Basketbolu bıraktıktan sonra basketbolun içinde kalacağım muhakkak ama yönetici olarak mı, antrenör olarak mı, kesin kararımı vermedim. Aktif olarak uzun süre oynamak istiyorum ama bunun yanı sıra geleceği de hazırlamak gerekiyor.
Geçen senenin büyük bölümünü sakatlığım nedeniyle kaçırdım ama şimdi kendimi iyi hissediyorum ve takımın yeni sezon hazırlıklarına yetişmiş olacağım.
Aslına bakarsanız bu dizler beni bugünlere iyi getirdi. 2007 ve 2010'da iki kez çapraz bağ sakatlığı geçirdikten sonra 12 yıl fazla sorun olmadan sahalarda kaldım. Geçen sezon ise ameliyattan kalan bazı sorunları hallettik.
San Antonio Spurs'te NBA'i gözlemleme şansım oldu. Gregg Popovich her gün işinin başındaydı ve bizlere de yardımcı oldu. Oyuncu başına hemen hemen 3 antrenör düşüyordu. Antrenmanlara girdim, toplantılara katıldım ve benim için harika bir deneyim oldu.
Daha sonra da mezun olduğum Texas Üniversitesi'nde 10 gün geçirdim. Eski arkadaşlarımla bir araya geldim ve bir zamanlar oyuncusu olduğum Texas'ın off season çalışmalarını takip etti.

Basketbolu bıraktığım zaman ne yapacağıma karar vermedim. Antrenörlük yapacaksam bu Türkiye'de de olabilir, Amerika'da da. Benim dönemimde oyuncu olan DJ Augıstin, Avery Bradley, Tristan Thompson, Corey Joseph ile sürekli temas halindeyiz. Tabii ki Amerika'daki basketbol ilgimi çok çekiyor ama günlerin neler getireceğini bilemeyiz." 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 2294