Mala: Ayağımızı yere sağlam basıp... - BasketFaul.com

Mala: Ayağımızı yere sağlam basıp...

03-08-22 13:10
TBL Şampiyonu olarak BSL'ye yükselen Manisa BŞB'nin Genel Menajeri Nihat Mala, yabancı combo guard ve pivot arayışlarının sürdüğünü, kadroya bir-iki yerli ekleme de yapabileceklerini söyledi.
Şehirde basketbola büyük ilgi olduğunu belirten Mala, "Yeni çıkmış takımlar için BSL'de ilk sezonlar kolay olmaz. Bütçemize uygun, karakterli oyunculardan oluşan bir kadro kuruyoruz. Çok çalışmalı ve ayağımızı yere sağlam basmalıyız. Öncelikli hedefimiz alt sıralardan uzak durup sorunsuz bir sezon geçirmek." dedi.
Şu ana kadar transfer ettikleri üç yabancının da BSL'yi tanımasını bir avantaj olarak değerlendiren Mala şöyle devam etti:
"Kulüp yapısını çok iyi bilen Mustafa Baki Görür, Berkay Sinirliğlu, Tolga Birer'le devam ediyoruz. Mustafa Baki, BSL'yi çok önceden hak etmiş değerli bir oyuncu. Tolga Birer bu sezon ligin sürpriz ismi olmaya aday, büyük bir yetenek. Berkay hem çok çalışkan, hem de takımı bir arada tutma özelliğine sahip.
Yeni yerlilerimize gelince... Yiğit Baran Sarıkaya'nın bu sezon bizde büyük çıkış yapacağına inanıyorum. Kevin Kaspar TBL'de iyi istatistikler üreten, basketbolu bilerek oynayan bir oyuncu. Ogün Sevinç deneyimi ve soğukkanlılığı ile bize katkı sağlayacak. Ata Kahraman da patlamaya hazır bir genç."

Mala, BGL takımı için İzmir Bahçeşehir Koleji ile hem basketbol, hem eğitim için ortaklığa girdiklerini ifade edip, "Manisa'da altyapılara da büyük ilgi var. Yaptığımız seçmelere yüzlerde çocuk geldi. Zaman içinde güçlü bir altyapı oluşturmak için start verdik." diye konuştu.  

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1565