Kolay sınavda Özgür şov! (Yasin Yıldırım) - BasketFaul.com

Kolay sınavda Özgür şov! (Yasin Yıldırım)

03-08-22 22:35

Büyük Britanya karşılaşması denk olmayan takımların mücadelesi şeklinde geçerken millilerin rotasyonunun derinliklerini görme fırsatı da yakaladık. Maçın başında rakibe hiç umutlanma şansı vermeden keskin başlamamız kilidi açan etken oldu. Rahat ve istediğimiz tempoda geniş rotasyonla oynayınca savunmada hep diri kaldık rakibe de hiçbir çeyrek 11 sayıdan fazla ürettirmedik. Kısalarımızın topa baskısı zaman zaman rakibe bıkkınlık verirken iki takım da 79 saha içi şut  deneyerek limitleri zorladı. Rakip ne kadar güçsüz olursa olsun yüzdelere kurşun işlemez. Rakibi tuttuğumuz yüzdeler sahada bizi en keyiflendiren şeyler oldu.

Kısa kısa oyunculardan bahsedersek:

Buğra Çal- Top kullanma şansının kendisine gelmesiyle özgüvenli oynadı Çok kısa sürede neredeyse double-double yapacaktı. Takımın havasına çok olumlu katkı yaptığı ortada ve gerçekten de fena olmayan bir şut stili var. Profesyonel basketbol kariyeri olmazsa çok şaşıracağım bir isim olur.

Eren Deniz- Çok istekli ama özgüven eksikliği nedeniyle beklenen seviyeden biraz uzakta kaldı.

Efe Demirel- Gerçekten çok etkileyici bir fiziği var. En üst seviyedeki oyuncuların fiziğine sahip ve el hassasiyetini gösteren bazı hücumlar yaparak dikkat çekti. Rotasyonda kesinlikle bulunması gerektiğini düşünüyorum. Samet'in zaman zaman yorulduğunda kısa beşe dönüyoruz ama iri kalmak istediğimizde bence koç çekinmeden onu sahaya atacaktır.

Karahan Efeoğlu- Bu yaş seviyesinde uzun süredir gördüğüm en iyi şut formuna sahip oyuncu olabilir. Fiziği de ben basketbolcuyum diyor. Fakat zaman zaman Furkan Korkmaz için de söylediğimiz oyun içinde saklanma problemini aşması gerekiyor. Taşıyıcı olacağı bir takımda geçireceği bir sezon onu çok ilginç yerlere getirebilir. İlk beş başlaması bence hem onun hem takım için çok olumlu.

Hamza Mestoğlu- Bugün takımda ritmini bulamayan belki de tek oyuncuydu ama oyuna küsmedi. Yarım double double'ını sayı atmadan üretmeyi bildi. Skorunu bulamadığında da oyunun içinde kalması gerçekten çok önemli. Kendisinden ben çok şey bekliyorum ve yeri geldiğinde x-factor olabilir.

Samet Yiğitoğlu- Ömer Aşık basketbolu bırakmış olabilir ama ruhu şu an milli formayı giyiyor. Eksileri aynı artıları da aynı. El hassasiyetini geliştirirse NBA oyuncusu olduğunu hissettiriyor. Ama boyalı alanda her gevelediğinde sıkıntı yaşıyor. 2.16 boyunda bir oyuncunun 3 metre içindeki her topu içine vurması gerektiğini düşünüyorum ve onu yukarı çekecek şey bu kararlılık olacak. Bugün bir alt seviye ile oynar gibi oynadı ve fiziğini gerektiğinde kullanabileceğini gösterdi. Gelişimine devam etmesi için özen gösterilmesi lazım.

Özgür Cengiz- Rakip kısa oyuncuların bu gece rüyasına da musallat olabilir. Reaksiyon zamanı, zamanlaması, el sokma yeteneği, oyun bilgisi, savunma pozisyonu alması ve çabukluğu gerçekten harika. Sinir bozucu derecede baskı yapabiliyor. Faullerine dikkat ederse Arda ile beraber bize fark yaratan unsur olabilir. 1 yaş küçük olduğunu da unutmayalım 3-5 cm uzaması ve şutunu istikrarlı hale getirmesi en üst düzey oyuncu olmasını sağlayabilir. Günün MVP'si o oldu.
 
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1946