Yurtseven: Miami'de bir taraftarınız olduğunu biliyorsunuz - BasketFaul.com

Yurtseven: Miami'de bir taraftarınız olduğunu biliyorsunuz

04-08-22 21:45
Ömer Faruk Yurtseven, Milli Takım kampına katılmaması ile ilgili olarak açıklama yaptı ve "Madalya tolunda Miami'de sizleri çocuklar gibi izleyecek taraftarınız olduğunu bilmelisin." dedi.
Yurtseven'in açıklaması şöyle:
"Medyada çıkan ve tek bir kişinin bile beni arayıp sormadan yazdığı 'Milli Takım kampına izinsiz katılmadığım' haberlerini okuduğunuz şu günlerde haberlerde eksik kalan parçaları bizzat benden duymanızı istedim.
Söyleyeceklerimi bir habere verilen yanıt olarak okumak yerine öznesine kendinizi koyduğunuzda çok daha iyi anlayacağınızı düşünüyorum.
Ben bu turnuvaya katılmamış olabilirim ama Olimpiyat Oyunları'nda da, Dünya Şampiyonası'nda da çağrılmam durumunda koşa koşa gideceğimi en iyi bilenler de yine beni tanıyan hocalarım, yöneticilerim ve arkadaşlarım.
Milli Takım meselesiyle ilgili şu an kampta her biri çok yakın arkadaşım olan ağabeylerim ve kardeşlerimin başarısından başja bir gündemim yok. Onlara da büyük haksızlık bu polemik.
Avrupa'nın basketbol ülkeleri başta olmak üzere Amerika milli takımında da NBA oyuncularının zaman zaman milli formayla buluşup zaman zaman takım arkadaşlarını uzaklardan desteklediği bir basketbol hakikatidir.
Ömer Faruk Yurtseven olarak U16, U18, U20 ve A Milli takım kategorilerinde defalarca gururla taşıdığım Türk Milli Takım formasına medya manipülasyonuyla küsecek değilim.
Takımdaki inanılmaz yetenekli arkadaşlarım, başarıları tartışmaya kapalı hocam, NBA kariyeri başarılarla dolu federasyon başkanım başta olmak üzere malzemecisinden fizyoterapistine kadar tüm takıma başarılar diliyorum.
Madalya tolunda Miami'de sizleri çocuklar gibi izleyecek taraftarınız olduğunu bilmelisiniz."
Necip Kapanlı'nın notu: Amerika Milli Takımı'na 23 yaşında çağrılıp da gitmeyeni duymadım. Elbette NBA'in yıldızları yıpranmış olan vücutlarını dinlendirmek için milli takıma her zaman gitmezler, zaten oyuncu havuzu çok geniş olduğu için çok da farketmez. Sen kendini 37 yaşındaki LeBron mu zannettin?
Açıklamanı okudum, neden gelmediğini anlamadım.
Ayrıca senin Milli Takım'a nasıl koşarak geldiğini !!! çok iyi biliyoruz. Geçmişte de Milli Takım antrenörlerinin, Milli Takım yöneticilerinin telefonlarına cevap vermediğini de... Milli Takım'a gelmiyorsan, eleştirilere de hazırlıklı olmalısın. Manipülasyon deyip sıyıramazsın.
Bize Miami'deki taraftar değil, sahadaki oyuncu lazımdı...
Allah yolunu açık etsin.  
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 2402