Polonara: Ataman beni arayıp mükemmel İtalyancasıyla teklif yaptı - BasketFaul.com

Polonara: Ataman beni arayıp mükemmel İtalyancasıyla teklif yaptı

05-08-22 11:22
Geçtiğimiz sezon Fenerbahçe Beko formasıyla izlediğimiz Achille Polonara, geçtiğimiz ay EuroLeague şampiyonu Anadolu Efes'e imza atmıştı. 31 yaşındaki deneyimli oyuncu, şu anda İtalya milli takımıyla birlikte ve yaklaşan FIBA Dünya Kupası Elemeleri ve EuroBasket 2022 öncesinde hazırlıklarını sürdürüyor.

Milli takım kampında bulunan Achille Polonara, Il Corriere dello Sport’a verdiği röportajda yaklaşan Avrupa Şampiyonası, takım arkadaşları ve transfer süreci hakkında konuştu.

Polonara, Virtus Bologna’ya yakın olduğunu ancak Ergin Ataman’dan gelen telefonun bütün işleri değiştirdiğini söyledi:
“Ataman beni aradı. Neredeyse mükemmel bir İtalyanca ve hafif bir Toskana aksanıyla neden EuroLeague şampiyonu unvanını korumak istediğini açıklayınca reddedemedim. Virtus Bologna ile imzalamaya gerçekten yakındım ama Larkin ve Micic gibi oyuncuların olduğu bir dizilişte yer alma düşüncesi tüm şüphelerimi bir kenara itti. Şu anda ise tamamen Avrupa Şampiyonası’na odaklanmış durumdayım.”

Kariyerinde birçok büyük koçla birlikte çalışan Polonara, Ergin Ataman’ın kanatları altında oynayacak olacak olmanın gururunu yaşıyor:
“Ivanovic, Djordjevic gibi antrenörlerle çalışmış olmak, şimdi de Ataman ile çalışacak olmak bir onur.”

Deneyimli İtalyan oyuncu, milli takımın eski başantrenörü Meo Sacchetti ile iyi işler çıkardıklarını ve onun gidişinden ötürü buruk olduğunu belirtti:
“Sadece o değil. Peppe Poeta’yı asistan koç olarak kadroda görmek beni güldürüyor. Bu hala şaka gibi geliyor ve bizimle birlikte üstünü değişip antrenmana çıkacak. Şimdi Olimpia Milano‘da Messina’nın yanında bir yıl çalıştı ve sanki yüksek lisans yapmış gibi oldu. Meo Sacchetti için üzgün olsam bile milli takımın formasını giydiğim için mutluyum. Meo ile Olimpiyatlar için elemelerde güzel işler başardık. Sırbistan’ı mağlup ettiğimiz Belgrad gecesi unutulmaz bir fotoğraf olmaya devam ediyor. Şimdi örneğin Datome‘nin dönüşü gibi bazı haberler var.”

Polonara, Gigi Datome‘nin sahneye çıktığı videonun ardından hayalindeki müzik grubunu şöyle açıkladı:
“Gigi’nin Patti Smith ile sahnede çaldığı videoyu izledim, tebriklerimi ilettim. Bence güzel bir grup kurabiliriz. Gigi gitar çalar, Fontecchio trampet, ben şarkıyı söylerim, Pozzecco da yönetir. Bateri ve klavyeyi düşünmem lazım.”

Polonara’nın takım arkadaşı Simone Fontecchio, geçtiğimiz günlerde NBA takımlarından Utah Jazz‘e transfer oldu. Deneyimli oyuncu, arkadaşını tebrik ederken trompet fikrini aklına sokmak kaçınmadı:
“NBA’de Utah Jazz‘a transfer oldu. Her şey resmileştiğinde, onu kutlamak için Utah Jazz’in simgesi trompetin olduğu bir ifadeyle bir mesaj gönderdim. Onun aklına yavaş yavaş yerleştiriyorum.”

Achille Polonara, artık kendisi için NBA ihtimalinin çok zor olduğunu ifade etti:
“31 yaşındayım, artık çocuk değilim. Avrupa’da ter dökerek güvenilirlik kazandım. Geçmişte bu tür (NBA) girişimler oldu ama başkalarının oyununu izlemek için okyanusun diğer tarafına gitmezdim. Bana bir fırsat sunulmasının çok zor olduğunu düşünüyorum.”

Basketbol kariyerine EuroLeague şampiyonunda devam edecek olan Polonara, basketbol oynamayı sevdiğini vurguladı:
“Oynamayı seviyorum. Kariyerimde elde ettiğim her başarıyı terle kazandım. Bana inanmayanları inkar ettiğim için çok mutluyum. Bir kahraman olamayacağımı söylediler ama yine de başardım. Bu durumda bile şüphecileri susturdum.”

İtalya milli takımıyla Avrupa Şampiyonası’nda başarı hedefleyen Polonara, aşama aşama ilerleyeceklerini belirtti:

“Avrupa Şampiyonası’nda ilk aşamayı kendi evimizde oynayacak oynamak güzel. Sonrası bize bağlı. Klişe olacak ama maç maç bakacağız. İleri aşamalara geçmek istiyoruz.” (Eurohoops) 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1842