Teodosic olayı Sırbistan'ı karıştırdı - BasketFaul.com

Teodosic olayı Sırbistan'ı karıştırdı

10-08-22 11:36
EuroBasket 2022 öncesinde Sırbistan Milli Takımı’nda çalkantılı günler yaşanıyor.

Koç Svetislav Pesic'in Virtus Bologna forması giyen yıldız oyuncu Milos Teodosic’i aday kadrodan çıkarmaya karar vermesinden bir gün sonra, eli alçıda olan Aleksa Avramovic’in da oynayamayacağı anlaşıldı.

Gazeteciler, başantrenör Pesic’ten milli takım listesinden çıkarılan ve Sırbistan’ı ikiye bölen Miloš Teodosić hakkında bilgi almak için Stara Pazova’daki “House of Football”a girdi. Deneyimli çalıştırıcı bu hamleden hiç hoşlanmadı. Milli takımın antrenman merkezi halka kapalı olmasına rağmen Stara Pazova’da basın mensuplarını görünce çok şaşırdı. Pesic, gazetecileri görür görmez, “İçeri nasıl girdiniz?” diye sordu. Gazeteciler, Milos Teodosic’in milli takımdan çıkarılması hakkında bir açıklama almak için burada olduklarını söyledikten sonra Pesic sorular sormaya devam etti. “Burası bizim evimiz, senin evine bu şekilde gelsem ne dersin?” şeklinde gürledi.

Sırbistan basketbol takımını kazandığı son altın madalyaya taşıyan antrenör, Milos Teodosic hakkında pek fazla konuşmadı. Tüm ulusu ilgilendiren bir şey söylemesi istendiğinde, Pesic şöyle dedi: “Halkı neyin ilgilendirdiğini ve şu anda gündemde nelerin olduğunu bilmiyorum.”

Gazeteciler, herkesin Milos Teodosic’in milli takımdan ayrılmasından bahsettiğini söyleyince, Pesic kibarca ekledi: “Bunun hakkında konuşacağım, ama zamanı geldiğinde…” (Eurohoops) 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 3170