NCAA artık para da veriyor... - BasketFaul.com

NCAA artık para da veriyor...

10-08-22 13:56
NCAA her zaman genç oyuncular için bir cazibe merkezi olmuştur. Her ne kadar Amerika'daki üniversitelere gidenlerin pek çoğu basketbol olarak yeterli gelişim kazanmasalar da, üniversite diplomasını cebine koymanın avantajını da düşünerek NCAA'i tercih etmişlerdir. Genç yaşlarında para kazanmayı hayal edenler ise NCAA'i kayıp yıllar olarak değerlendirip basketbol yaşamlarını ülkelerinde veya Avrupa kulüplerinde sürdürmüşlerdir.
Şimdi ise NCAA para kaz<anmayı önceleyenler için de tercih nedeni haline geldi. Okullar direk ödemeler yapmasalar da sporsor formülü ile basketbolculara 100-300 bin dolar yıllık para verebiliyor.
Örneğin.. Samet Yiğitoğlu ile ilgilenen bazı Balkan kulüpleri var... Hatta Baskonia da yoklama çekmiş... Ancak genç oyuncuya 100 bin dolardan fazla öneriyle gelen NCAA okulları çıktı. Benzer durum Kenan Kuthan Konan ve birçok başka genç oyuncu için de geçerli...

Görülen o ki yetenekli gençleri Avrupa kulüplerinde tutmak eskisine göre çok daha zor olacak... Ancak basketbolu yaşamının merkezine koyan oyuncuların bu konuyu çok iyi düşünmeleri ve gelecekleri açısından en doğru kararı vermeleri gerekiyor. 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 2062