3x3'te Sinan Güler heyecanı - BasketFaul.com

3x3'te Sinan Güler heyecanı

11-08-22 08:13
İslam Oyunları'na katılacak 3x3 Milli Takımımızda Sinan Güler'in adını gördüğümüzde şaşırdık ancak kendisiyle konuştuğumuzda uzunca bir süredir denemeye hazırlandığını öğrendik. Sinan Güler takım arkadaşlarına verebilecekleri kadar, onlardan 3x3'le ilgili öğreneceği çok şey olduğunu belirtiyor. Darüşşafaka ile sözleşmesi sona eren 39 yaşındaki oyuncu kariyeri ile ilgili kararı ise Konya'daki turnuvanın ardından ailesi ile birlikte alacaklarını ifade etti. 

"İlk olarak Socrates adına Olimpik röportajlar yaparken 3x3 konusuna girdiğimizde imrendim ve deneyebileceğimi düşündüm. Zaman zaman 3x3 Milli Takım Teknik Direktörü Tolga Tekianlp ile de konuştuk ve konuyu sıcak tuttuk. Burhaniye'de Milli Takım kampını ziyaret ettiğimde düşünceyi gerçeğe dönüştürmeye karar verdik ve şimdi takımın bir parçası olarak Konya'dayım. Oyuncuların gelişimine büyük katkı verdiğine inandığım, pozisyon bilgisini de çok geliştiren 3x3'ü deneyecek olmak bana keyif ama bunun da ötesinde milli takım formasıyla onur veriyor. 30 yıldır sahada olan bir oyuncu olarak takım arkadaşlarıma aktarabileceğim şeyler olduğu gibi, oyunun özelinde onlardan öğreneceğim çok şeyler de olduğunu biliyorum. Berk Nehir, Göktuğ ve Oğuzhan'ı, 3x3'e benden önce başlamışlar olarak dikkatle izliyorum. Sonuçta birbirimize katacaklarımızla 3x3 özelinde basketbolumuz için faydalı bir iş yaptığımız inancındayız. Türk basketbolundan çok şeyler kazanmış bir oyuncu olarak geri vermek istediğim çok şey var. Şu anda odaklandığım tek konu Konya'daki şampiyona... Sonrasında aile olarak nasıl bir yol izleyeceğime karar ereceğiz."
Basketfaul'un notu: 3x3'ün basketbolumuz açok şeyler katacağına inananlardanız. Çabuk karar verme yeteneğini geliştirdiği gibi her oyuncunun şut atabilmesi, topu yere vurabilmesi, sorumluluk alma zorunluluğu açısından saha basketbolu öncesinde harika bir hazırlık. Ayrıca iki saha boyunca koşmayı gerektirmediği için yaşı ilerlemiş olanların da yapabildiği bir spor. Sinan Güler gibi popüler bir ismin Milli Takım'da yer alıyor olması dikkatlerin 3x3 üzerinde toplanmasını sağlayacaktır. Farkındalık yaratılması açısından harika bir fırsat...

5. İslami Dayanışma Oyunları'nda 3x3 Milli Takımımızın gruptaki rakipleri: Fas, Azeybaycan, Mali, Gabon 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1837