Yağız Milliler madalya için Makedonya'da - BasketFaul.com

Yağız Milliler madalya için Makedonya'da

11-08-22 14:58
FIBA 16 Yaş Altı Erkekler Avrupa Şampiyonası 12-20 Ağustos 2022 tarihleri arasında Kuzey Makedonya’nın ev sahipliğinde Üsküp’te düzenlenecek. Organizasyonda C Grubu’nda yer alan 16 Yaş Altı Erkek Milli Takımımız, Letonya, İtalya ve Polonya ile karşı karşıya gelecek.

Ay-yıldızlılarımız 12 Ağustos Cuma günü TSİ 17.30’da İtalya, 13 Ağustos Cumartesi günü TSİ 15.15’te Letonya ve 14 Ağustos Pazar günü de TSİ 15.15’te Polonya ile karşı karşıya gelecek.

Yağız isimli 4 oyuncumuzun yer aldığı kadromuz şöyle:
Demir Doğan, Deniz Gökpınar, Ege Akçay, Eren Erdoğan, Muhammed Emin Kara, Kerem Erdem, Salih Altuntaş, Yağız Aksu, Yağız Cumalioğlu, Yağız Uraslı, Yağız Ahmet Aktaş, Yaman Alişan

Turnuva öncesi, 16 Yaş Altı Erkek Milli Takım Menajeri Cihad Şahin ve koç Ozan Havuzlu'nun görüşleri...

Cihad Şahin (16 Yaş Altı Erkek Milli Takım Menajeri)
“16 Yaş Altı Erkek Milli Takımı olarak hazırlıklara haziran aynın ilk haftasında başladık. İlk defa bir araya gelen ve ilk defa milli takım heyecanı yaşayan bir oyuncu grubumuz var. Şampiyonada son ana kadar mücadeleden vazgeçmeden, elimizden gelenin en iyisini yapmak için yola çıkıyoruz. Takım oyununu en iyi şekilde sahaya yansıtıp turnuvayı iyi bir dereceyle bitirmek istiyoruz.”

Ozan Havuzlu (16 Yaş Altı Erkek Milli Takım Başantrenörü)

“Takım ve teknik ekip olarak pandemi sonrası koşulların elverdiği en iyi koşullarda bu turnuvaya hazırlandık. Pandemi ve sonrası süreçten en çok etkilenen jenerasyon olmamız çalışacak birçok detayı beraberinde getirse de oyuncularımızın özverili çalışmasıyla kürsüye çıkma hedefiyle başladığımız yolculuğumuzda ilerleme kaydettiğimizi düşünüyorum. Tecrübe eksikliğimizi, yüksek enerji ve odaklanma ile telafi etmemiz gereken bir grup aşaması bizi bekliyor. Doğru ritim ve enerjiyi kısa sürede bulup turnuvanın ilerleyen aşamalarında giderek olgunlaşan bir takım oyunu oynamayı hedefliyoruz.” 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 2324