Ataman: Türk medyası bu takımın farkına varmalı - BasketFaul.com

Ataman: Türk medyası bu takımın farkına varmalı

14-08-22 21:02
Milli Takım Koçu Ergin Ataman, Polonya maçından sonra yayıncı kuruluşa açıklamalar yaptı.

“Hedeflerimiz doğrultusunda ilerliyoruz. Her geçen maç daha iyi oynuyoruz. Bu akşam üç tane çok önemli eksiğimiz vardı. Kadromuzun ilk 5-6 oyuncusu arasındaki isimlerden Larkin, Alperen ve Sertaç oynamadı. Ona rağmen organizasyonu iyi sağladık ve zaman zaman güzel savunma yaptık. Hücumda top paylaşımını gayet iyi yapıyoruz, bu açıdan çok memnunum. Şundan ötürü de mutluyum: Bir hazırlık maçı olmasına rağmen 12 Dev Adam ruhunu Türkiye’de tekrardan yaratmaya başladık, bu her şeyden önemli. Bu bizi motive ediyor. Şimdi hazırlık maçlarında ilk etabı bitirdik.
Salı günü Atina’ya gidiyoruz ve çarşamba, perşembe, cuma günlerinde orada 3 tane çok sert maç oynayacağız. O maçlarda artık Larkin’i de devreye sokup düzeni oturtmayı planlıyoruz. İyi yoldayız, dediğim gibi yeniden heyecan yarattık. Futbolun peşinden tabi ki koşacaksınız ama umarım Türk basını da burada bir Türk Basketbol Milli Takımı olduğunu anımsar ve bu takımın peşinden gelir. Çünkü bu takım Türkiye’ye çok önemli madalya getirecek.
Larkin’i özel olarak çalıştırıyoruz. Zaten bu tip turnuvalara alışkın bir oyuncu. Sistemi biliyor zaten, Anadolu Efes sistemiyle oynuyoruz. Atina’da onu devreye sokacağız. Tabi çok da yıpratmak istemiyoruz. Sonuçta bunlar hazırlık turnuvaları. Bizim için esas hedef Dünya Kupası Elemeleri. Oraya kadar Larkin’i hem diri tutup hem de sistemin içine dahil etmeye çalışıyoruz. Durumu gayet iyi, çalışmalara devam ediyor.”
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 2225