Pesic: Teodosic'i takımdan çıkardım çünkü... - BasketFaul.com

Pesic: Teodosic'i takımdan çıkardım çünkü...

15-08-22 16:04
Svetislav Pesic bir basın toplantısı düzenleyerek Sırbistan milli takımı ve Milos Teodosic’i takımdan çıkarma kararı hakkında konuştu. 

“Antrenmanlarda izlediklerimden sonra ona milli takımda şimdiye kadar sahip olduğu statüyü ve yeri sunamayacağımı, şu anda takıma daha fazla şey katabileceğini düşündüğüm oyunculara yöneleceğimi söyledim.”

“Spor yapan herkesin zor kararlar alınması gerektiğini bildiğini görüyorum ve biliyorum. Bu kararlar kulüplerde ve milli takımda farklı. Bazı kararların, özellikle Milos Teodosic örneğinde güçlü tepkilere neden olduğunu görüyorum. Takımı bu konuda bilgilendirmek için zamanım bile yoktu ve tüm kaynaklar Teodosic’in kadrodan çıkarıldığı haberini yayınladı. Bu benim başıma ilk kez geliyor. Yanlış bilgilendirildiniz. Ondan sonra temas kurduğum çalışma arkadaşlarım beni aradı ama kimseye cevap vermek istemedim, milli takımda huzuru korumak istedim. Bizim işimiz takım. Takım biraz sonra bilgilendirildi ama bu kararı verirken ne düşündüğümü herkes biliyordu.”

“Onunla iyi bir konuşma yaptık. Karar benim, bu hiç kolay değildi. Sadece uzun yıllardır milli takımda olduğu için değil. Bu karar hiçbir oyuncu için kolay olmaz. Belki biraz şaşırmıştı ama bu sporun ayrılmaz bir parçası. Tabii bu konuda çok konuşuldu. Teodosic takımın kaptanı ve üst düzey bir oyun kurucu ama takımda yedek oyuncu olarak kalacağını düşündük. Kariyerinde hiçbir zaman bench oyuncusu olmadı. Ona, bu görev için ondan daha iyi oyunculara sahip olduğumu söyledim. Dediğim gibi takım en iyi 12 kişiden değil, bir ekip olarak en iyi çalışan 12 kişiden oluşuyor. Bana teşekkür etti, ben de kararımı kabul etme şekli için ona teşekkür ettim.”

(Eurohoops) 

Yorumlar Okunma: 3066