Sinan Güler: 3x3 kendi içinde profesyonelleşmeli - BasketFaul.com

Sinan Güler: 3x3 kendi içinde profesyonelleşmeli

16-08-22 12:14
Azerbaycan'ın birinci olduğu grupta Mali ve Fas'la üçlü averaja giren 3x3 Erkek Milli Takımımız üçüncü olup averajla elendi. Sinan Güler de Konya'daki turnuva ile ilk kez 3x3 deneyimi yaşadı.
Normal basketbolun deneyimli, 3x3'ün çaylak oyuncusundan görüşlerini aldık...
* Çok farklı dinamikleri olan bir oyun. Her an konsantre olmak durumundasınız. Ayrıca oyun hiç durmadığı için bu oyuna uygun fiziksel özellikler şart. Sayı attığın zaman pozisyon sona ermiyor çünkü aynı anda diğer takımın hücumu başlıyor.
* Tutacağın adamı çok çabuk bulman gerekiyor, ayrıca gerek hücumda, gerek savunmada çok çabuk karar vermek durumundasın. 3x3 kesinlikle tembellerin oyunu değil.
* Topsuz oyun bilgisi açısından gençlere büyük katkı sağlar. Antrenör olmadığı için oyuncuların saha içindeki iletişimi büyük değer kazanıyor. Basketbolu öğretmek adına çok önemli bir oyun.
* Azerbaycan maçında oyun çok fazla durdu. Ben sakatlandıktan sonra oyuna girdim ama Azerbaycan bu gelişmelerle momentumu eline geçirmişti. Orhan Hacıyeva dışındaki Azeri oyuncular 3 ay kamp yapıp gelmiş.

* Çok büyük keyif aldığımı ve ileride de 3x3 oynamak istediğimi söyleyebilirim. Turnuva sonunda şunu gördüm ki 3x3 mutlaka kendi içinde profesyonelleşmeli. 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1556