Eski Banvitli Sırp gelişim koçu Daçka'da - BasketFaul.com

Eski Banvitli Sırp gelişim koçu Daçka'da

21-08-22 12:15
Darüşşafaka, gelişim koçu olarak Milos Obrenovic ile anlaştı. Obrenovic hem altyapı, hem de A takımdaki oyuncularla çalışacak.
1988 doğumlu olan Sırp koç 2016-18'de Banvit'te görev yaptıktan sonra Kızılyıldız altyapısında görev yaptı. Milos Obrenovic, Sırbistan altyapı milli takımlarında da çalıştı.

Basketfaul'un notu: Türk antrenörlerinin her zaman arkasındayız ancak özellikle altyapı milli takımlarını izledikçe yetersizlikleri üzülerek görüyoruz. Elbette iyi oyuncular da çıkıyor ama bizler daha fazlasını bekliyoruz. Yetersizlikte tek neden olarak antrenörleri görmek de yanlış çünkü her şey kulüp organizasyonu ile başlar. Antrenörlerin gelişiminde kulüplerin de büyük sorumluluğu olmalı. Şunu da belirtmeliyiz ki Türk antrenörlerini desteklemekle birlikte önceliğimiz oyuncudur. İyi oyuncuları Türk koçların yetiştirmesi tercihimizdir ancak özellikle oyuncu gelişimi açısından yabancılarla rekabete girmelerini de onaylıyoruz. Tabii ki her yabancı koçu da göklere çıkarmamak gerekir. Nitekim Samet Yiğitoğlu ve Demir Doğan'ın sezonu yabancı bir kulüp organizasyonu içinde ve yabancı koçların elinde çok da iyi geçirmemiş olmaları da bir örnektir. Sonuç olarak Banvit'te iyi işler yaptığını bildiğimiz Obrenovic operasyonu ile Darüşşafaka'nın doğru yaptığını düşünüyoruz. 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 2661