Obradovic'e sordular: Yabancılar Sırpların önünü kapatmayacak mı? - BasketFaul.com

Obradovic'e sordular: Yabancılar Sırpların önünü kapatmayacak mı?

23-08-22 06:55
Turkish Airlines EuroLeague’in yeni ekiplerinden Partizan’da yeni sezon hazırlıkları başladı.

EuroLeague tarihinin en fazla şampiyon olan başantrenörü unvanına sahip olan Zeljko Obradovic, “İlk hedefimiz takımımızın neler yapabileceğini görmek. Bunun yanında taraftarımızın yanımızda olduğunu ve her maçta elimizden gelenin en iyisini yaptığımızı göstermek” dedi.

Tecrübeli koç kadroya başka bir takviye olup olmayacağı yönünde gelen soruya ise, “Planladığımız başka bir transfer yok. Transfer ettiğimiz oyuncuların ne durumda olduğunu göreceğiz. Hem EuroLeague hem de ABA Ligi’nde rekabetçi olmamıza yardımcı olabileceğine inandığımız oyuncuları transfer ettik” dedi.

Kadroda çok fazla yabancı oyuncunun bulunması ve bunların Sırp oyuncuların önünü kapatabileceği yönünde gelen soruya ise Obradovic, “Herkesin oynama şansı olacak. Ben sadece takımımı ve kulübümü düşünüyorum. Kim iyi ve kendini adamışsa onu formayı kazanacaktır. Sırp, Letonyalı veya Amerikalı olması önemli değil, oyuncular forma için savaşacak. Her şey onlara bağlı. İyi basketbol oynamak isteyen birini kimse dışlamaz” sözlerini söyledi. (Eurohoops) 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1763